Vyšetřovatelé dokončili spis: Vydejte Dahlgrena, vzkazují Američanům

Autor: ČTK, ljš - 
8. července 2013
11:30

Boj o vydání čtyřnásobného vraha Dahlgrena začíná! Čeští vyšetřovatelé už zajistili všechny důkazy proti dvacetiletému mladíkovi a žádají Spojené státy o jeho vydání.

Jihomoravská policie kompletně zpracovala všechny podklady, které jsou nutné pro jednání o vydání dvacetiletého Kevina Dahlgrena z USA do České republiky, v níž je podezírán z čtyřnásobné vraždy. "Policisté dokumenty předali Krajskému státnímu zastupitelství v Brně. Podklady připojí ministerstvo spravedlnosti ke své žádosti o vydání cizince," řekla mluvčí policie Petra Vedrová.

Američan je podezřelý z vraždy čtyř příbuzných v Brně-Ivanovicích, své sestřenice, jejího manžela a jejich dvou synů. Motiv činu není znám. Podle kriminalistů jej může plně objasnit pouze Dahlgren. Je ve vazbě v USA, kam z Brna uprchl.

FBI jej zadržela 23. května na letišti ve Washingtonu, a to na žádost jihomoravských kriminalistů. ČR běží od té chvíle šedesátidenní lhůta, v níž musí požádat o vydání cizince.

V České republice mu hrozí výjimečný trest, tedy doživotí. Spojené státy vydávají své občany do zahraničí zřídka.

lysohlavek02 ( 9. července 2013 00:51 )

kundorota

vi3ol ( 8. července 2013 20:05 )

Nevydávejte ho, dejte mu rovnou u vás plyn, injekci, provaz, kulku, nebo klackem po palici, co bude po ruce, jen ať ho ještě tady nemusíme živit!

majojo ( 8. července 2013 19:42 )

Myslíš, že si ho fakt do země nepustíme? Tipnu si, že jo. A ještě bude vyřizovat dědictví.

majojo ( 8. července 2013 19:40 )

Myslím, že z z těch našich spisů se Amíci fakt skácej. Nejlíp bude, když si ho nechají.

an.manchester ( 8. července 2013 15:33 )

z toho plyne pouceni, ze se vzdy vyplati se o penize podelit nez nekoho tak oskubat, jak vidite nasel se v rodine mstitel, vrah , co je za to pekne zavrazdil a jeste vyvazne dost mozna uplne bez trestu, a ted si dedictvi po mrvych rozdeli jeho dalsi pribuzni on se vlastne obetoval pro svou americkou rodinku, no tak stejne pak ale v americe muze odkrouhnout nekoho z nich ze mu necim budou vadit ci dluzit, v cesku by se uplatnil jak exekutor..dosti cerneho humoru, jsem opravdu zvedava, jestli vraha vydaji c nee

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud