Muž, který kreslí tváře vrahů: Zvěčnil Dahlgrena i atentátníka z 11. září

Autor: psch - 
3. července 2013
13:27

Jestli může být brutální vrah Kevin Dahlgren na něco pyšný, tak je to jen a pouze jeho portrét od nejznámějšího soudního kreslíře. Bill Hennessy se dokumentování soudních procesů se svou ženou věnuje už třicet let, mezi ty nejslavnější malby patří třeba proces s atentátníkem z 11. září!

Necelý měsíc Česku zbývá, aby zpracovalo žádost o vydání zabijáka Kevina Dahlgrena, který v Brně zavraždil svoje čtyři příbuzné. Momentálně sedí v americké vazbě a nikam se, kromě soudu, hnout nemůže. A právě u soudu ho jako jediný zaznamenal kreslíř Bill Hennessy.

Hennessy je s manželkou Ari označován za nejslavnějšího soudního kreslíře. Portrét Dahlgrena bude mít čestné místo například vedle atentátníka z 11. září 2011 Zachariase Musávího, nejznámější Hennessyho malby.

Soudy místo detektivek

Za pěkných třicet let už si manželé vyslechli stovky kriminálních příběhů, ze kterých přechází mráz po zádech. „Přijdu domů a říkám ženě: 'Nebudeš věřit, co se stalo.' A ona: 'Je na tom něco hezkého?' A já říkám: 'Není, jsou to dost ošklivé věci.' A ona: 'Já to nechci slyšet, neříkej mi to,'" říká v rozhovoru pro Českou televizi Bill Hennessy.

dadaveve ( 3. července 2013 15:01 )

běž se psem na procházku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud