Žena na Nový rok napadená Romy zemřela v nemocnici

Ilustrační foto  (Autor: Martin Mithofer)
Autor: ČTK, oj - 
18. ledna 2012
13:43

V děčínské nemocnici zemřela žena z rodiny napadené skupinou Romů na Nový rok ve Varnsdorfu. Dva z útočníků jsou obvinění z výtržnictví a ublížení na zdraví, čin jednoho z nich policie kvalifikovala jako rasisticky motivovaný.

"Po útoku ženu ošetřili v rumburské nemocnici a propustili domů. Byla ve špatném zdravotním stavu, ani jsme jí nemohli vyslechnout," řekl krajský policejní mluvčí Vojtěch Haňka. Později dvaašedesátiletou ženu museli hospitalizovat v děčínské nemocnici. Mluvčí Krajské zdravotní, která nemocnici v Děčíně provozuje, Jiří Vondra odmítl sdělit jakékoliv podrobnosti.

Policie nařídila soudní pitvu, která má dokázat, zda smrt ženy souvisí s útokem z novoroční noci. Několik dní strávil v nemocnici i syn zemřelé ženy, který se útočníkům postavil, když napadali jeho otce.

Na podporu rodiny se v neděli sešlo na varnsdorfském náměstí asi 200 lidí. Dcera napadeného muže jim v prohlášení, které organizátoři shromáždění přečetli, poděkovala za podporu. "Sama jsem útoku přítomna nebyla, ale mohu potvrdit, že se opravdu stal. Jako rodič chci ve Varnsdorfu žít, beze strachu vyjít i v noci na kteroukoliv ulici," vzkázala.

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud