Když se chlapec vrátil jedno zářijové pondělí domů, jeho nevlastní otec Brian Sleboda (31) usoudil, že si zaslouží trest. Navlékl mu plenky a pak jej zavřel do podomácku vyrobené rakve v temném sklepě jejich domu. Rakev zvenčí zajistil židlí a sklepení zamkl.

Chlapci se podařilo z rakve dostat a volal o pomoc. Naštěstí ho zaslechli sousedi, kteří zavolali policii. Policisté pak chlapce našli v plenkách a tričku, jak sedí nešťastný u vchodu do sklepa.

„Přišli jste mi pomoct?“ zeptal se zoufalý chlapeček a s úlevou objal policejní důstojnici. Policisté pak ve špinavém sklepě našli kromě rakve také rozbitý záchod plný hmyzu a tlustý řetěz, kterým rodiče syna strašili. Celý dům byl odporně špinavý, zčásti ohořelý a prolezlý hmyzem.

Byla to jen hra, říká matka

Chlapcova matka Lori Gardner (26) navíc později přiznala, že syna občas poutala lepicí páskou k židli, tvrdila ale, že šlo jen o hru. Podle ní si syn trest zasloužil a ve sklepě prý ani nebyl zamčený.

Dětský psycholog poté se na sezení s chlapcem zjistil, že ho rodiče do sklepa zavírali často a různým způsobem jej týrali. Oba rodiče skončili ve věznici a byla jim vyměřena kauce po 60 tisících dolarů (asi milión korun). Chlapec i se svým dvouletým bratrem jsou nyní v péči úřadů.