Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Tvrdila, že ji i děti druh týrá, pak otočila! Proč?!

Autor: Slávka Červená, mivrk - 
29. června 2011
15:52

Z týrání družky (37) a dětí (17, 14, 10, 6) viní obžaloba Petra G. (44) z Holešova. Přestože žena v přípravném řízení vypověděla, že jí vyhrožoval zabitím a bil ji i děti, ve středu u krajského soudu otočila. Se dvěma dcerami tvrdily, že si to vymyslely! Líčení bude pokračovat výslechem znalců.

„Obžalovaný ženu dlouhodobě psychicky i fyzicky týral. Vyhrožoval, že ji stáhne z kůže, rozřízne břicho, děcka vykoupe v krvi a jejich játra si udělá na cibulce. Nožem jí ohrožoval s tím, je ji podřízne. Škrtil ji. Tloukl hlavou tak, až jí tekla krev. Měla deprese, zhubla o 12 kilo,“ přiblížil jen některé hrubosti žalobce Leo Foltýn.

Žena se druha bála. Chtěl ji zmrzačit, pokud promluví nebo ho vyhodí z bytu. Obdobné to bylo s dětmi. Nevlastní dcera (14) a syn (10) dotyčného skončili v psychiatrické léčebně. Chlapce trápily noční děsy a pomočoval se. Dívka trpěla depresemi a měla sklon k sebepoškozování. „Dívku strašil, že jí usekne prsty a bude jí je pálit, aby nevykrvácela. Náprava může trvat léta,“ dodal Foltýn.

Otočení o 180 stupňů

„Nikoho jsem netýral. Když jsem přišel o práci, dost jsem pil a hádali jsme,“ uvedl obžalovaný. „Nic z toho není pravda. Odsoudit by měli sestru. Ta dala podnět. Ona ho nesnášela. Nikdy mě nebil,“ tvrdila Blesku poškozená (37). Její sestra však vypověděla, že se jí svěřila jak ona, tak samy děti. „Synovec musel dělat kliky. Když mu to nešlo, bil ho dřevěnou tyčkou po chodidlech. Potvrdila mi to neteř,“ řekla svědkyně.

Proč nyní rodina změnila výpověď, příbuzní nechápou. „Jsem z toho překvapená a znechucená,“ reagovala i zástupkyně sociálky. Rodinu navíc postihla exekuce bytu, kde již žila bez proudu. Dluhy se vyšplhaly na 1,2 milionu. Soud pokračuje.

Další videa
Články odjinud