Vůdce sekty zneužil desítky českých dívek, tvrdí bývalá lektorka

Tajemný vůdce sekty Jaroslav D. je podezřelý ze zneužití desítek dívek
Autor: Aleš Půček, Krvs - 
25. 1. 2011
05:30

Skandální případ sexuálního zneužívání, který nemá v historii České republiky obdoby, vyšetřuje již tři měsíce speciální tým policie. Vůdce esoterického hnutí Poetrie pod pláštíkem duchovního osvícení údajně zneužíval desítky mladých dívek. V minulém týdnu o tom informovala TV Prima. Samotný vůdce sekty Jaroslav D. se k případu nemůže vyjádřit. Podle sdělení jeho věrných se muž, který si říká "guru Jára" nebo také "Óm nadsamec", pohybuje v Asii, kde čerpá duchovní inspiraci.

"Policie České republiky žádá studenty a lektory esoterické školy Poetrie i další osoby, které mohou sdělit informace k duchovnímu hnutí Poetrie, aby se přihlásili policii,“ uvedla mluvčí zlínského oddělení Jana Bartoníková. Nic bližšího nechce policie sdělit. Na případ je uvaleno informační embargo.

Dívky volají o pomoc již několik let

Z internetových stránek, které zřídila bývalá lektorka tohoto hnutí, je zřejmé, že hnutí působí na území republiky již dvanáct let. Stránky byly zřízeny v roce 2009 a varují dívky před praktikami, které má duchovní hnutí provozovat.

Podle nich je škola, která má vyučovat mimo jiné tajemství tantrického sexu, spíše záminkou pro sexuální hrátky vůdce Poetrie s mladými dívkami. Škola projevuje všechny rysy nebezpečné manipulativní sekty. "Ve skutečnosti lektorky sloužily jako kuplířky pro vůdce sekty," uvedla v televizi Nova žena, která dřív sama jako lektorka ve hnutí působila.

Mgr. Blanku Bendovou z České katolické charity stránky bývalé lektorky uvádějí jako osobu, na niž se dívky mohou obracet s radou o pomoc. Bendová Blesk.cz potvrdila, že dívky ji žádají o pomoc již delší dobu. Ani ona nechtěla podrobnosti sdělit. „Můžu pouze potvrdit, že se nejedná v žádném případě o jednotlivé případy,“ uvedla Bendová, která zároveň potvrdila informace od bývalých členek hnutí. Podle ní se jedná o desítky dívek, které volají o pomoc!

Guru Jára je v Asii

Samotný vůdce sekty Jaroslav D. se k případu nemůže vyjádřit. Podle sdělení jeho věrných se muž, který si říká "guru Jára" nebo také "Óm nadsamec", pohybuje v Asii, kde čerpá duchovní inspiraci. Obvinění ze sexuálního zneužívání rezolutně odmítají.

Jedná se prý o pomstu ze strany bývalých členek sekty. "Není nic horšího než zavržená milenka," uvedla pro Novu jedna z nich. Jejich guru je prý dlouhodobě pronásledován. Dokonce ho označují za prvního „zakázaného“ českého autora od roku 1989. A usilovně mu hledají vydavatele.

Prozatím nabízí jeho „svaté“ spisy sami. Nejsou z levného kraje. Základní cena jeho díla Casanova Sútry Red Version Deluxe stojí 7 350 Kč. Zřejmě to stojí za to. Podle portálu hnutí se totiž jedná o génia, který spoustu svých textů rozdal skromně desítkám jiných autorů a jehož moudra zazněly z úst nejznámějších osobností Česka.

Policie mezitím požádala osoby, které mohou k činnosti záhadného hnutí poskytnout informace, aby se přihlásily na telefonním čísle +420739881270 nebo emailové adrese: policie.poetrie@seznam.cz


Doporučujeme
jakub-moravec ( 5. února 2011 07:43 )

avalon

jakub-moravec ( 5. února 2011 07:41 )

anasyi, já být tebou tak by nějaké rouhání na Mefistotela radši nedělal, víš dobře co stalo tam s tím studentem.

jakub-moravec ( 5. února 2011 07:37 )

anasyi, nový guru mne nedovolil zveřejnit do veřejnosti co tam všechno napsal, a právě z toho důvodu pověřil mne jako takového doručovatele pošty. On guru chce tím být jaksi krytý, aby ho úřady nepronásledovaly, jako se to děje u guru Járy.

jakub-moravec ( 5. února 2011 07:29 )

Nový guru Mefistoteles, kód Kobra 12 právě založil novou sektu Kundalini a všem dívkám slibuje božské slasti, jaké na této planetě nikde jinde neexistují. Už samotný název sekty prozrazuje, že žádná k. nebude "líná" a soulože budou do maximální hranice v počtu orgasmů, to jest 134 za 1 hodinu Guru mně ještě sdělil, že po projížďce zvěrokruhem Kozoroha a Vodnáře nyní pracuje na Panně a bude tam do vyčerpání svých zásob, potom odjede zpátky do Himaláje, kde se živí výhradně kozím mlékem a žádá aby anasyi přišla tam podojit kozy, ty horské ovšem.

anasyi ( 4. února 2011 14:59 )

jakube,hlavne si vem pri tom astralnim cestovani kompas do ruky,at vis,kam poletis a hlavne,odkud vyletis A ten Mefistoteles,to zni jak nejaky druh kapavky Tak pa v Egypte

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud