Tvrdil, že ho živí sázky, řekl syn dvojky "Bonnie a Clyde"
Manželé - lupiči Jaroslav B. (40) a Růžena (38), kteří byli v pátek zastřeleni při pokusu o přepadení banky v německém Karlsruhe, po sobě zanechali dvacetiletého syna Michaela. Ten pak německému deníku Bild am Sonntag prozradil, že netušil, že jedou na osudovou akci. Řekli mu, že míří do Prahy. Myslel si, že je dobře živí sázky.
Originální lupičská dvojka Bonnie a Clyde zemřela ve třicátých letech dvacátého století během přestřelky s americkou policií v Louisianě. Podobný osud stihl v pátek „lupiče-gentlemani“ Jaroslava B. a Růženu v německé Karlsruhe. A jejich syn Michael o jejich úmyslech a činech neměl ani tušení!
Druhý manžel ji naučil loupit
"Řekli mi, že pojedou za přáteli do Prahy," citoval list syna údajných "lupičů-gentlemanů", po nichž německá policie patnáct let neúspěšně pátrala. Za tu dobu si podle ní přepadeními bank přišli zhruba na dva miliony eur (asi padesát milionů korun). Zda je mrtvá dvojice z Česka skutečně těmito zločinci, musí ale ještě potvrdit testy DNA.
O údajné kriminální činnosti své matky a nevlastního otce syn prý nevěděl. "Vždycky mi říkal, že je bookmaker na sportovní sázky," citoval dále Bild am Sonntag mladíka, který před 15 lety přišel při autonehodě o biologického otce.
Po ní se jeho matka seznámila s novým partnerem a tehdy také podle německé policie začala série přepadení bank v Karlsruhe, Mannheimu a v jižním Falcku, při nichž pachatelé vystupovali velmi zdvořile a za loupeže se dokonce omlouvali. Proto si vysloužili přezdívku "lupiči-gentlemani". Kriminalisté je přesto hodnotili jako nebezpečné, neboť vždycky dávali najevo, že nebudou váhat použít zbraň.
Byli tišší, tvrdí sousedka
Manželský pár lupičů žil v jihočeské obci Dubenec. "Žili tu asi deset let, na veřejnosti se nijak neprojevovali a bylo to, jako kdyby tady nežili," řekla obyvatelka obce. Dům si sami zrekonstruovali. Stavení je obehnáno asi dvoumetrovým dřevěným plotem, takže na něj není ani vidět.
"Kdo u nich byl, říkal, že to tam mají hezké," uvedla dále žena. Nikdy prý s nimi nebyly žádné problémy, přišli vždy jen zaplatit poplatky na obecní úřad. Nechodili ani na žádné akce, které se v Dubenci konaly. Nikdo si na ně nikdy nestěžoval. Byli opravdu velice tiší," poznamenala.
V Česku stíháni nebyli
Česká policie v sobotu uvedla, že tento pár kvůli trestné činnosti v ČR stíhán nebyl. Nevyloučila však, že se pomocí současného vyšetřování zjistí, že se manželé podíleli na dosud neobjasněných zločinech i v Česku.
byli tišší a tišš,í až utichli