Největší pěstírna mariuany: 20 tisíc rostlin našli v Třebíči

Autor: Jiří Čada, ap - 
8. listopadu 2010
10:32

Jednu z největších pěstíren marihuany v Česku odhalili v pondělí ráno policisté v průmyslové zóně Třebíče. V objektu byli po útoku zásahové jednotky zadrženi 3 vietnamští pachatelé. Na pěstírnu konopí polici upozornili majitelé okolních firem a energetici, kteří na místě zaznamenali obrovský nárůst odběru elektrické energie.

„K zásahu došlo v ranních hodinách ve spolupráci s příslušníky speciálních zásahových jednotky, která sem přijela z nedaleké jaderné elektrárny Dukovany,“ uvedla mluvčí třebíčské policie Marcela Lavická.

Po zdokumentování místa policisté začali 15 až 20 tisíc rostlin likvidovat. „Rostliny byly pěstovány v několika obřích speciálních stanech, které si pěstitelé v průmyslové hale zřídili,“ dodala Lavická.

Podle vyjádření několika pracovníků ze sousedních firem je na pěstírnu marihuany upozornil především pronikavý zápach rostlin šířící se do okolí.

Rájem pro dealery jsou Spojené státy

Zadržení pěstitelé marihuany by se neztratili ani v konkurenci evropských pěstitelů ovšem v celosvětovém měřítku nemohou konkurovat mexickým drogovým gangům. Ty se zaměřují na pašování své produkce do Spojených států, k čemuž využívají především podzemních tunelů na společné hranici.

Minulou středu byl vypátrán na hranici mezi mexickou Tijuanou a Kalifornií 600 metrů dlouhý tunel a v něm 25 tun marihuany připravené k rozvozu po Spojených státech.

Před dvěma týdny bylo na jiném místě ale rovněž v Tijuaně nalezeno rekordních 134 tun cannabisu. Výjimkou nejsou v Mexiku pole o rozloze několika kilometrů čtverečních na nichž roste několik set tisíc rostlin.

ziibrd ( 11. listopadu 2010 13:39 )

Ano ano, ted nevím jestli vaši narážku na halucinogení látky mám brát vážně, nebo jen s rozumem? Víš vubec co to kecáš ? člověk s rozumem by tohle nikdy na svět nevypustil.. sorry ale to je moc! když něco neznáš, nekomentuj to, prosím.. udělej to pro sebe

miroslav ( 11. listopadu 2010 03:38 )

Proč je nepošlou domu jako ty rumuny ? dvojí metr ? Miro

sakra ( 9. listopadu 2010 15:13 )

Ti se jenom smějí a jsou spokojení, protože jim toho v našem systému moc nehrozí.

hoho5 ( 9. listopadu 2010 07:43 )

no hlavně,že nám politická špička buší do hlav,že nám vietnamští spoluobčané pomáhají budovat ekonomiku a jsou bezproblémová menšina ,poslat je všechny zpět domu,toto není první případ kdy byla odhalena jejich pěstírna a my budem tiše mlčet a koukat se jak jim rostou zisky a mládež v této kotlině blbne po halucinogeních látkách

miroslav ( 8. listopadu 2010 17:03 )

a šup do Vietnamu -tam budou DOMA

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud