Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Oblačno 20°C

Korupční skandál: Policista měl 2 miliony v hotovosti

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: ARCHIV )
Autor: ČTK, oj - 
3. listopadu 2010
20:05

Korupční skandál v litoměřické policii má další podezřelé. Tři policisté udělovali víza Ukrajincům a Vietnamcům. Úplatky brali od jara do října letošního roku. U jednoho z mužů našla inspekce téměř dva miliony korun v hotovosti.

Vysokého policejního důstojníka z Litoměřic obvinilo ústecké okresní státní zastupitelství už v září, nyní začalo trestně stíhat jeho dva kolegy. Policisté podle mluvčí Inspekce policie Martiny Lídlové brali úplatky od jara, celkově ve 108 případech.

Členové litoměřické cizinecké policie čelí obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby a přijetí úplatku. Dvanáct Ukrajinců a Vietnamců, které inspekce zadržela spolu s policisty, je podezřelých z podplácení.

Podezřelí nebrali jen peníze, nepohrdli ani alkoholem

"Podezřelí policisté za nadstandardní služby při udělování víz dostávali finanční hotovost nebo jiné dárky," uvedla Lídlová. Podle jejího dřívějšího vyjádření šlo například o lahve alkoholu. Při domovní prohlídce pak podle ní inspekce u jednoho z příslušníků cizinecké policie nalezla dva miliony korun.

Jednoho z policistů podezírá inspekce také z toho, že poskytoval cizincům informace z cizineckého informačního systému.

Mluvčí cizinecké policie v Ústí nad Labem Eva Jaklová dnes ČTK řekla, že vedení policie zatím nemá k dispozici informace u údajném provinění policistů. Čeká na to, až je dostane od státního zastupitelství. Poté chtějí jejich nadřízení rozhodnout o jejich osudu u policie.

sakra ( 4. listopadu 2010 11:06 )

Naprostý souhlas a takových je. Pomáhat a chránit!

karel128 ( 4. listopadu 2010 07:04 )

udělovali víza" jen od jara do října"...ha,ha,ha..., to sebou ale pořádně mrskali,když všichni víme kolik této svoloči v naši republice je..!! Možná tak spíše od jara 1993 do letošního října..!?!? Je to hnus, mělo by se to brát jako vlastizradu, a takovéto "vlastence" střílet...

e.44 ( 3. listopadu 2010 23:56 )

U nás? To přece neni vůbec možný

pup70 ( 3. listopadu 2010 21:57 )

Nahánět , kasírovat , buzerovat a krást

hugu ( 3. listopadu 2010 20:49 )

u nás,to snad není možné.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud