Namol opilá učitelka hlídala děti v mateřské školce

Ilustrační foto  (Autor: Jiří Čada)
Autor: ČTK, oj - 
25. října 2010
12:26

PONDĚLÍ 25.10. - O patnáct dětí v mateřské školce v Petrově nad Desnou na Šumpersku se starala opilá učitelka (47). Policisté u ní při dechové zkoušce zjistili 2,99 promile alkoholu.

Sedmačtyřicetileté ženě, která měla ve školce sama na starosti 15 dětí, nyní hrozí vězení až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Starosta obce Jan Vaníček nejdříve provedl dechovou zkoušku orientačním měřidlem. Přestože ukázal přítomnost alkoholu v krvi, učitelka tvrdila, že žádný alkohol nepila. "Z jejího chování a dechu však konzumace alkoholu byla zřejmá. Proto jsem požádal Policii České republiky o asistenci a provedení průkazné dechové zkoušky. Opakovaným měřením se přítomnost alkoholu v dechu paní učitelky potvrdila," říká starosta.

Starostu na opilou učitelky upozornili rodiče

"Starosta obce policistům na místě sdělil, že jej telefonicky kontaktovali rodiče dětí s tím, že učitelka je v podnapilém stavu," uvedl mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Žena s výsledky dechových zkoušek nesouhlasila a protokol o nich odmítla podepsat s odůvodněním, že alkohol nepila. Následně souhlasila s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem krve v šumperské nemocnici. Nyní je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

"Učitelka byla ve zkušební době, takže ve školce pracovala jen velmi krátce. Okamžitě byla propuštěna pro hrubé porušení pracovní kázně," dodal starosta.

Pokud se učitelka posilňovala už od rána, musela by vypít přibližně 11 velkých panáků, deset piv, nebo dvě láhve vína.

Podobný případ policisté šetřili loni v září v Moravském Předměstí v Hradci Králové, kde děti hlídala podnapilá ředitelka školky. Přišla kvůli tomu o funkci. V roce 2007 učila děti na základní škole v Brně pedagožka s téměř 2,9 promile alkoholu v krvi. Ze školy ji tehdy vyvedli policisté a přišla o práci.

djaba ( 26. října 2010 21:46 )

Osobně jsem ,,testoval" s přáteli pravý policejní detektor na alkohol v dechu . Po třech promile většina nekomunikovala a spala.Zbytek s menším promile stejně nebyl schopen souvisle mluvit a normálně chodit , natož aby třeba hlídal děti ve školce. Tím jsem chtěl říci , že téměř tři promile u ženy,která se dokáže hájit a normálně mluvit je diskutabilní.

suuri ( 25. října 2010 23:00 )

kopu malých,ukřičenýh dětiček,tak jsem taky namol......... Stačí mi,když dítě na poschodí povykuje od 7 h.do 23

pitkin01 ( 25. října 2010 20:34 )

Ani se ji nedivím,v dnešní klauso -době je střízlivý podezřelý

delavar ( 25. října 2010 16:03 )

Učiteľ a vodič má byť veselý,zhovorčivý a má šíriť optimizmus.Pamätám sa na vodiča zo Záhoria,/oblasť od Bratislavy smerom na Lanžhot/,ktorého keď zastavili četníci a dali mu dúchnuť,lebo hneď videli,že hodil za kravatu nejaké promile a potom,keď nadúchal k 3 promile sa ho pýtali,čo chlípal,len stručne pred odpadnútím stihol oznámiť: Nááá,kysevé kvasené zelé!!!

gevi ( 25. října 2010 15:08 )

není žádná amatérka. Mít 3 promile, stát na nohou a komunikovat a ještě k tomu žena, to už vyžaduje řádný trénink.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud