Svědek z kauzy Kajínek: Je to vrah, půjdu i na detektor lži

Vojtěch Pokoš (vlevo) je ochoten jít i na detektor lži.
Autor: rvs, INT - 
21. 10. 2010
12:52

Vojtěch Pokoš (40), který v roce 1993 usvědčil Jiřího Kajínka (49) z dvojnásobné vraždy, je nyní ochoten jít i na detektor lži, aby potvrdil, že mluvil při výpovědi pravdu. Už před časem prohlásil, že se mu nelíbí, že se z Kajínka dělá díky filmu hrdina. "Je to chladnokrevný vrah," říká o nejznámějším českém vězni Pokoš.

Pokoš v roce 1993 na vlastní oči viděl, jak Kajínek zastřelil jeho bratra Juliana a podnikatele Štefana Jandu. Snažil se zastřelit i jeho, ale byl vyrušen příjezdem dalšího auta.

"Pokud by to chtěla policie, tak na to samozřejmě přistoupím a potvrdím tím, že jsem mluvil pravdu, když jsem řekl, že střílel Kajínek," řekl Pokoš o detektoru lži pro deník Právo.

V minulosti od Pokoše podle jeho slov policie zkoušku detektorem lži nechtěla, přestože jí to i sám nabízel. Obelstít by prý detektor lži nedokázal. "To umějí možná agenti ve filmech," komentuje to Pokoš. Tvrdí ale, že by i o projití detektorem lži někteří lidé zpochybňovali jeho výpověď. "Ti blázni zůstanou furt a zpochybní i ten detektor lži," myslí si korunní svědek Kajínkova případu.

Doporučujeme
123zdenek ( 23. prosince 2014 03:40 )

O tom že to neudělal Kajínek nemuže být pochyb.V této zemi loupí a vraždí policisté což jsme videli ve filmu Expozitura.Mne také se stalo toto samý a policisté kteří spolupracuji se zločinci vše přikryli.Mne také se stalo toto samý a policisté kteří spolupracuji se zločinci vše přikryli.Otevřete oči tady vraždí lidé v uniformách a všichni skorumpovaní je musí krýt.

klinge ( 27. března 2011 21:18 )

PLNE S VAMI SOUHLASIM ,JE TO NESPRAVEDLNOST!!!! A ZDRAVIM VSECHNY KTERI SE TETO DEMONSTRACE ZUCASTNI.!!!

ochman ( 28. října 2010 12:27 )

Chtěl bych pozvat širokou veřejnost, aby přišla podpořit pana Jiřího Kajínka v pátek dne 29.10.2010, od 12 hodin do 16 hodin do horní části Václavského náměstí „U koně“. Celá akce je pořádaná u příležitosti 10. výročí útěku Jiřího Kajínka z věznice Mírov. Pro některé jistě statečným, ale pro mě spíše zoufalým činem chtěl Jiří Kajínek upozornit na nespravedlivý proces svého odsouzení a řadu závažných nezodpovězených otázek, s nimiž se soud nevypořádal se ctí. I když i po 10 letech je cítit nezájem ze strany soudů případ Jiřího Kajínka objektivně a spravedlivě řešit, tak snaha a víra p. Kajínka, jeho obhájců i mnoha příznivců je nezlomena. Vyzýváme všechny, kteří nesouhlasí s odsouzením p. Kajínka na tak slabých důkazních materiálech, aby přišli veřejně vyjádřit svůj názor a podpořit p. Kajínka , či připojit svůj podpis pod petici za udělení milosti prezidentem ČR, protože když už je slepá spravedlnost, tak by měla přijít alespoň milost. Jsem přesvědčený, že kdyby prezident milost udělil, tak bude Jiří Kajínek dále bojovat za očistění svého jména.

mathewik ( 22. října 2010 10:55 )

Ja zase videl tebe Pokosi,strilel jsi ty! co ted? co udelas? a muzu jit taky na detektor lzi!! stojim si za tim, ze si strilel ty!! videl jsem te!!

husqarnowicz ( 22. října 2010 08:14 )

Až jednou vyjde pravda najevo a pana Kajínka pustí z kriminálu,a možná to nebude ani moc dlouho trvat, tak Pokošovi tahle republika bude asi hodně těsná. A nejen ona,i Kanada nebo V.Británie. Divím se,proč si tihle takélidé nevybírají za svůj nový domov třeba Bangladéš, Pákistán,Indii nebo SríLanku. Tam by se vzhledem nelišili od místních, je tam teplo,takže by nemuseli každý podzim žádat na úřadech o příspěvky na topení,a mohli by si tam vyřvávat u ohýnků do noci dle libosti.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud