Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Ubili otce čtyř dětí: Půjdou do vězení na 22 let

Autor: bum, Krvs - 
17. září 2010
12:02

Celkem na 22 let poslal soudce Krajského soudu v Brně Aleš Novotný za mříže hlavní aktéry vražedného lynče, ke kterému došlo přibližně před rokem v malé obci Hutě na Letovicku. O život při něm tehdy přišel otec čtyř dětí (14, 13, 9, 3) Josef Elsinger (33). jeho rodina teď má dostat odškodná 1 a čtvrt milionu korun.

Elsinger se stal obětí sedmi zbabělých. Právě tolik členů mělo komando, které do jeho domu vtrhlo loni 28. září v neděli krátce po poledni. Rozhodli se vzít do vlastních rukou „spravedlnost“. Dva dny pátrali po ukradené avii s bagrem na korbě. Před zraky švagra (29), maželky (31) a všech 4 dětí zbili Josefa Elsingera obušky, spoutali mu ruce a nohy do kozelce a odvezli ho pryč v připravené dodávce citroen jumper.

Nelidskou nakládačku dostával Josef Elsinger také po cestě. Členové komanda od něj chtěli přiznání. Těžce zraněný muž ale vdechl vlastní krev a část obsahu svého žaludku a udusil se.

Hlavní aktéři dostali 9 a 9,5 roku

Nejaktivnějším mstitelem byl podle soudu majitel ztracené avie Pavel L. (31) z Bělé nad Svitavou. Za porušování domovní svobody a vydírání s následkem smrti byl odsouzen k 9 letům vězení.

Za stejné skutky byl k 9,5 letům vězení odsouzen také jeho komplic, dnes už bývalý policista Stanislav M. (31) z Březové nad Svitavou. Oba musí vdově a osiřelým dětem navíc uhradit zhruba 1 a čtvrt miliónu korun. Lynče se zúčastnil také otec Pavla L. (31), Pavel L. st. (61). Tomu soud uložil trest v délce trvání 3,5 roku. Zbylí 4 aktéři si od soudu odnesli podmíněné tresty.

Vdova doufala v tvrdší tresty

Pro mladou vdovu Kateřinu Elsingerovou jsou tresty zklamáním. „U těch dvou hlavních aktérů jsem počítala s doživotím. Ani to by mi ale manžela nevrátilo,“ uvedla Kateřina Elsingerová. „Nikdo jim to už nikdy neodpáře. Celý život s tím už teď budou muset žít,“ uvedla mladá vdova. I to je podle ní zasloužená, určitým způsobem účinná forma trestu.

Všechny rozsudky jsou zatím nepravomocné. Dva z obžalovaných se už odvolali, lhůtu na odvolání si ponechali i státní zástupce a právní zástupkyně Kateřiny Elsingerové.

liboros ( 19. prosince 2010 22:13 )

Celkem málo za vraždu,,, a ti ostatní soudní dohled,, tak kde to sme kur,,,, člobvěk něco ukradne a de hned sedět,, druhej někoho brutálně zavraždííí a nic,, kdybych moch tak je postřílím sám,,,

liboros ( 19. prosince 2010 22:11 )

Ne neukradl,, jenom ty sku,,,,ní buzerenti,, nato newm jak přišli,, doufám že tam chcípnou v tej base,, a peklo tam mít budou a kor ten fízlááák,,, a pak že pomáhát a chránit,, nesnáším cajtáky sou to *** který využívají zakona,,, do hajzlu sněma

liboros ( 19. prosince 2010 22:09 )

seš uboha ,seš špína ,, stid se za sebe tz mrd..... šoupnul bych tě tam na jejích místo píííííč,,,,,

anncz ( 19. září 2010 14:10 )

Vrať se do tý pátý obecný, odkud jsi vyšla a pak sem přispívej!

anncz ( 19. září 2010 14:08 )

nebo neukrad´?? Snad to nenechali plavat!! To by bylo nutné vědět!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud