Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Diamond Race měla předjezdce: Ekonom Ševčík se řítil 178 km/h

Autor: šim, mivrk - 
10. září 2010
13:12

Policie číhala na silniční piráty nechvalně známého milionářského závodu Diamond Race. Ještě dřív než k nim dorazil první závodník, lapili někoho jiného - ekonoma a šéfa Liberálního institutu Miroslava Ševčíka (52), kterému naměřili rychlost 178 kilometrů za hodinu. Nechtěný předjezdec Diamond Race se však brání, že je to nesmysl.

Ševčík označil zásah dálničních policistů na dálnici za policejní šikanu. Jenže na 104. kilometru ve směru na Brno mu naměřili 178 km/h! A za ujíždějícím šedočerným BMW X5 šéfa Liberálního institutu okamžitě vystartoval rychlý policejní passat, připravený na dálnici v tu chvíli pronásledovat účastníky milionářského závodu Diamond Race.

Dálniční hlídka Ševčíka vyzvala k zastavení na 117. kilometru nedaleko Jihlavy. Podle jednoho z policistů odmítl po zastavení vystoupit z auta. Ze sedačky ho nakonec zvedla až ostrá výzva policisty, aby jménem zákona opustil vozidlo.

Policie Miroslava Ševčíka zastavila na 117. km dálnice D1 Policie Miroslava Ševčíka zastavila na 117. km dálnice D1 | Foto od čtenáře Blesk.cz

„Neukázali mi žádný důkaz o tom, že bych spáchal jakýkoli přestupek,“ řekl Blesk.cz Miroslav Ševčík, který byl v té době na cestě do Brna na konferenci.

Jel jsem normálně

Policie tvrdí, že Ševčík jel rychlostí 178 km/hod., tedy že rychlost překročil téměř o padesát kilometrů v hodině. „Jel jsem normálně. Možná při předjíždění jsem zrychlil. Ale jinak jezdím jako každý,“ odpověděl Blesk.cz na otázku, jakou rychlostí tedy jel. „Nedali mi žádnou pokutu, nesebrali mi body. Alkohol jsem nenadýchal. Zdrželi mě na dvacet minut a pak mě pustili,“ popsal zákrok policie známý český ekonom.

Ševčík se tak nechtíc stal předjezdcem kontroverzního závodu, jehož loňský ročník byl po zásahu německých policistů rozpuštěn. „Mám BMW, je možné, že si mě spletli s někým ze závodníků. Já jsem ale vůbec netušil, že se takový závod vůbec jede,“ řekl při řízení Blesk.cz Ševčík a ujistil nás, že při telefonickém hovoru používá hands-free.

carr ( 11. září 2010 23:36 )

nepochybuji o tom, že PČR v zastoupení hlídkařů udělala co měla. Nevím, co pan Ševčík nebo kdokoliv jiný je více než normální občan ale PADNI KOMU PADNI

smeagol ( 11. září 2010 19:39 )

ovsem chovani urcite vrstvy lidi a absence zakonu ci jejich dodrzovani ho prirazuje ke zdivocelemu vychodu. Pro hnidopichy, nezavidim Sevcikovi ani jinym, mam pod kapotou koni vic nez dost, udelat ale tohle u nas a jeste po zastaveni arogantne pyskovat, tak odejdu v klepetech. A pokud bych byla medialne znama osoba, okamzite by se to rozmazlo v novinach a TV, nepomohla by mne ani svecena voda.

zikkurat ( 11. září 2010 12:24 )

Třeba fungoval jako safety car ( takový český Bernd Maylander ).

petr11 ( 11. září 2010 04:19 )

...je to samá lež. Začínám pochybovat o stavu našeho národa. Lze žít ve státě, kde lež je prioritní metodou, jak se vyhnout postihům??! A nejhorší na tom je to, že ono to funguje!

terezinecka21 ( 11. září 2010 00:50 )

Pokud jste se informovali i na jiných odkazech na netu, tak pan Ševčík, v uvozovkách pan.... byl arogantní a choval se jak polobuh, proste jako sul.......ííí...n... S přestupkem nesouhlasil, proto byl oznámen ke správnímu řízení. Je dobře, že policejní hlídka konala a sepsala protokol, chválím... Obycejni lide plati a takovíto idi...ti siprece nesmi myslet, ze muzou cokoliv a je jim potreba strihnout flígr. Hlídka nepropoustet jak pravi jeden z diskutátoru, ale pochválit, ze i timto zastavaji spravedlnost vuci nám obycejnym lidem, kteri nejsme u koryt a nebereme nehorazne platy za hov... a nevozime si *** v luxusnich autech... Doufám, ze spravní irgán v Jihlave řádně ocení pana Ševčíka plnou taxou a body, které mu k finančnímu postihu patří...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání