Prostitutka si najala vrahy na manžela

Bývalá kurtizána Veronika Janků si na vraždu manžela najala podle žalobce dva Ukrajince
24. dubna 2008
19:04

Sto tisíc korun. To je cena života pro prostitutku Veroniku Janků (34) z Brna, která si předloni najala Ukrajince na zabití manžela Miroslava Tomka (+52).

Zločin podle žaloby zprostředkovala její kamarádka Michaela Papučíková (20) s ukrajinským přítelem Igorem Kuzmenkem (21).

Tihle tři dnes stáli před Krajským soudem v Brně a hrozilo jim až 15 let, nebo dokonce výjimečný trest. Oleksandr Kostrava zvaný Alik, který měl vraždu spáchat, uprchl na Ukrajinu.

Vynesení rozsudku dnes ale brněnský soud o tři týdny odložil. Začalo se spekulovat o tom, že do případu je zapletena i šedá eminence Kuřimské kauzy, advokát Josef Kolinský a soud chce tohoto muže na příštím jednání vyslechnut.

Janků na podzim 2006 slíbila Kuzmenkovi sto tisíc, pokud sežene nájemného vraha. "Chtěla se ho zbavit, prodat jeho byt a užívat si peníze," řekla policii Papučíková. Právě ona si podle obžaloby vzala od Veroniky zálohu 5000 korun.

"Janků vylákala manžela do pivního baru a opila ho. Po půlnoci ho vylákali na lávku, kde ho Kuzmenko a Kostrava napadli a shodili na vozovku. Muž na místě na následky rozsáhlých poranění zemřel," tvrdí žalobce Jaroslav Kubeša.

Tomkova smrt se původně vyšetřovala jako neštěstí. Až loni na jaře se podařilo detektivům z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu případ objasnit.

"Cítím odpovědnost a lítost za smrt manžela," hájila se stručně Veronika Janků. "Nejsem ten, kdo oběť shodil z mostu. Nebyl jsem tam!" hájil se Kuzmenko. Jeho přítelkyně Míša, která se také měla živit poskytováním sexuálních služeb, odmítla mluvit.

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud