Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Při srážce dodávky s nákladním autem zahynuli tři lidé

Fotografie
 (Autor: internal)
Autor: ČTK, rvs - 
20. července 2010
19:30

Při nehodě nákladního a osobního auta nedaleko obce Malovice na Prachaticku na hlavním tahu z Písku na České Budějovice dnes zahynuli tři lidé. Úsek byl 6,5 hodiny v obou směrech uzavřen, dopravu řídili policisté a auta odkláněli na vedlejší silnici.

V místě se odpoledne tvořila asi kilometrová kolona ve směru z Českých Budějovic. Od 17:35 je silnice už v obou směrech průjezdná, uvedla policejní mluvčí Lenka Heřmanová.

Nehoda se stala krátce po 11:00, srazilo se osobní auto Nissan s nákladním vozem Tatra. Heřmanová potvrdila, že řidič nissanu vjel z neznámých důvodů do protisměru a čelně se střetl s tatrou. Okolnosti a příčiny nehody policie vyšetřuje.

V nissanu jedoucímu ve směru z Vodňan na České Budějovice byli tři cestující - dva muži a žena. "Všichni tři bohužel utrpěli těžká mnohočetná poranění, kterým podlehli ještě před příjezdem posádek záchranné služby," řekl ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý. Zraněna byla spolujezdkyně z nákladního vozu. Podle Slabého utrpěla lehčí zranění a záchranáři ji převezli na traumatologii do Českých Budějovic. Řidič nákladního vozidla vyvázl bez zranění.

Při likvidaci tragické havárie se odpoledne stala na téměř stejném místě další nehoda. Patrně do stojícího vozidla narazilo auto. Pět lidí s lehkými zraněními dopravili záchranáři na traumatologické oddělení do českobudějovické nemocnice.

delavar ( 20. července 2010 22:08 )

Ten,kto sa zaujíma o túto problematiku,je zhrozený štatistikou a vysokými číslami obetí v doprave v ČR.Akoby nejaká neznáma temná sila zasiahla a podielala sa na každodenných tragédiach.Neviem či to už nie je celospoločenský problém,problém vlády,inštitúcií ako je polícia a podobne.veď za každou nehodou sú ľudské slzy,utrpenie pozostalých,nečakané životné problémy a situácieˇ. Bratia Češi,prosím,prosím zastavte to nejakým spôsobom!Musí to byť v ľudoch,technika je nevinná!! Všetci ľudia,ktorí majú pozitívny vzťah k vašej krajine,ľudom,kultúre vás o to úprimne prosia-ba možno vám to nariaďujú!!! Tie čísla sú strašné.Zamyslite sa ktokoľvek-ale hlavne nech niekto rázne koná!!Určite aj obete,ktoré zaplatili cenu najvyššiu vás o to prosia.....

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud