Čech (24) dostal v Irsku doživotí: Uškrtil dívku

Autor: ČTK, šim - 
20. 7. 2010
13:39

Jakub F. (24) dostal v Irsku doživotní vězení za vraždu své české přítelkyně. Tehdy devatenáctiletou dívku uškrtil a její tělo hodil do odvodňovacího kanálu.

Vražda se odehrála před dvěma lety v západoirském městečku Inverin. Tělo policie našla nedaleko místa dívčina bydliště.

Odsouzený Jakub F. k okolnostem vraždy vypověděl, že se 20. července 2008 při cestě z pláže se svou přítelkyní pohádali, protože mu prohlížela e-maily a internetové chaty. Když dorazili do jejich domu v Inverinu, hádka skončila zavražděním dívky. K činu, který se stal v Irsku před dvěma lety, se přiznal a podle soudu projevil lítost.

Matka oběti zaslala k soudu dopis, ve kterém podle serveru independent.ie uvedla: "Jsem matka, která přežila své dítě, a to je situace, na kterou není žádná matka připravena." Svou dceru popsala jako člověka s velkým sociálním cítěním. V České republice bojovala za práva zvířat a organizovala finanční sbírku pro dětskou kliniku. I v Irsku prý působila v sociální oblasti, starala se o tělesně postiženého muže, který měl potíže se zrakem.

Oběť a její vrah se podle independent.ie poznali již v České republice, když oba pracovali v supermarketu.

Doporučujeme
gevi ( 21. července 2010 13:51 )

Vždyť to píšu: "A co naši zákonodárci..." Bohužel zákony máme nastaveny příliš mírně. Ovšem ani soudce často nevyužívá nejvyšší možnou sazbu, kterou mu zákon dává.

zirafa ( 21. července 2010 00:40 )

to máš pravdu, anka, ale toho my se už asi bohužel nedožijeme.... tady požívá pachatel větší ochrany než oběť....

zirafa ( 21. července 2010 00:39 )

lituju, že u nás nejsou stejné zákony jako v Irsku nebo v Anglii....

anka ( 20. července 2010 22:56 )

nasi soudci soudi podle nasich zakonu....mam pocit, ze bychom museli nejdrive zmenit nase zakony a pak budou soudci moci davat prisnejsi tresty....

trenyr ( 20. července 2010 22:42 )

Aspoň sa perfektne naučí anglicky .

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud