Černý víkend na silnicích: 21 mrtvých

Autor: ČTK, šim, hto - 
5. července 2010
18:18

První prázdninový víkend se zapíše do dopravních statistik černým písmem. Od pátku do neděle při nehodách zemřelo 21 lidí. Osm lidí zemřelo v pátek, sedm v sobotu, tři lidé v neděli, jeden z neděle na pondělí. V pondělí dopoledne zemřel další motorkář na Blanensku.

AKTUALIZACE 5.7. 18:18 Od pátku zahynulo při dopravních nehodách 18 lidí, osm zemřelo v pátek, sedm v sobotu, tři lidé zahynuli v neděli a další v pondělí. Mezi sobotními oběťmi byli i tři cyklisté, čtvrtý cyklista zahynul z neděle na pondělí. V neděli večer zemřel na Frýdecko-Místecku po srážce s osobním automobilem devětadvacetiletý motorkář. V pondělí dopoledne zemřel na Blanensku jednatřicetiletý motorkář, který ve vysoké rychlosti nezvládl zatáčku.

Policisté označují konec školního roku a začátek prázdnin za jedno z nejrizikovějších období na silnicích. Devět mrtvých za sobotu a neděli zaznamenali policisté také o uplynulém víkendu, v počtu smrtelných dopravních nehod jsou to dva nejhorší víkendy v letošním roce. Také pátek s osmi mrtvými má smutný primát, je to nejvíce obětí v jednom dni od začátku roku.

Dvě oběti si v neděli vyžádala nehoda na severomoravské části dálnice D1 na Novojičínsku. Dva mladí muži ve věku 20 a 21 let tam ráno zemřeli v dodávce, která sjela mimo vozovku a narazila do mostní konstrukce.V sobotu se dvě z nehod s tragickými následky staly ve Středočeském kraji. Po střetu dvou kamionů na dálnici D5 u Žebráku v noci zahynul jeden z řidičů, další člověk zemřel, když nad ránem narazil autem do plotu ve Voticích.

Na Orlickoústecku odpoledne při havárii u Jablonného nad Orlicí zemřel devětadvacetiletý motocyklista. Život mu nezachránil ani letecký transport do nemocnice. Večer přišla v centru Brna o život osmačtyřicetiletá chodkyně. Policie uvedla, že ji na tramvajovém ostrůvku srazil opilý dvaadvacetiletý mladík, který nevlastní řidičské oprávnění. Těžce také zranil patnáctiletou dívku.

Chtěl pomoc při nehodě - srazilo ho auto!

V pondělí kolem 16 hodiny na dálnici D5 směrem na Rozvadov zahynul muž po srážce autem. Ten zastavil v odstavném pruhu, protože chtěl dát první pomoc řidiči havarovaného mercedesu, který vyletěl z vozovky. Když ale vystupoval, aby umístil výstražný trojúhelník, tak ho smetlo projíždějící auto. "Sedmadvacetiletý muž vystoupil z auta a chtěl pomoci při nehodě, kvůli které zastavil. Srazilo ho auto. Svým zraněním na místě podlehl,"řekl serveru tn.cz lékař Patrik Merhaut.

Zemřeli i čtyři cyklisté

O život v sobotu přišli tři cyklisté. Jednapadesátiletý muž vjel odpoledne nedaleko Starého Hrozenkova na Slovácku z polní cesty přímo pod nákladní auto. U obce Mníšek na Mostecku přišel o život německý cyklista, který z neznámých příčin sjel ze silnice a narazil do stromu. Třetí obětí se stal dvaatřicetiletý cyklista, který upadl na lesní cestě pod Rýchorskou boudou na Trutnovsku. Na dálnici D11 z neděle na pondělí srazilo a usmrtilo osobní auto cyklistu, který jel v protisměru po dělicím pruhu.

Policisté motoristy každoročně nabádají, aby na začátku prázdnin, kdy jsou silnice plné lidí odjíždějících na dovolenou, jezdili opatrně. Toto období pokládají za velmi rizikové. Letos se oproti loňskému prvnímu prázdninovému víkendu počet mrtvých na silnicích zvýšil o čtyři. Loňský pátek před první prázdninovou sobotu a nedělí však byl stejně tragický jako letos. První prázdninový víkend je letos prodloužen o dva dny volna kvůli státním svátkům.

delavar ( 4. července 2010 22:46 )

Niekedy sa to tak zbehne,že vyskočí takéto strašné číslo.Aj u nás jazdia tzv.bezmozgáči.Absolútna sloboda,falošné machrovanie,neúcta ku druhým,žiadne právne povedomie,egoizmus,alkohol....niekedy mi to pripadá,že sa riadime heslom:Kto neriskuje,neleží v sádre! Koľko sĺz,utrpenia pozostalých,ludských osudov spôsobí malá,krátka sekunda.Auto je horšia zbraň ako dobrý samopal.Želám všetkým aby to tak nebolo.Stačí sa zamyslieť a upraviť si vzťahy zo svojím okolím.Dokážeme to ešte? Mali by sme.Slzy a žial pozostalých nás o to prosia!Inak boli a budú preliate zbytočne....

zirafa ( 4. července 2010 21:52 )

jedním slovem - hrůza!!! naše silnice připomínají jatka.....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud