Středa 16. června 2021
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Polojasno 27°C

Vietnamec do oběti sekal samurajským mečem!

Vietnamec napadl svého krajana samurajským mečem. Dostal za to deset let.
Vietnamec napadl svého krajana samurajským mečem. Dostal za to deset let.  (Autor: Zbyněk Schnapka)
Autor: zb - 
22. června 2010
16:54

Deset let vězení za pokus vraždy vyfasoval u Krajského soudu Vietnamec Tam Vo Minh (38). Samurajským mečem zaútočil v Horšovském Týně na Domažlicku na muže (32) a těžce ho zranil.

„Na krajana vzal v pokoji, kde bydlel, meč a několikrát ho seknul do hlavy. Oběť se bránila rukama a tak měla i těžce posekané ruce,“ uvedl u soudu státní zástupce Petr Brýda. Kromě sečných ran na hlavě utrpěl napadený Vietnamec i zlomeninu lebky, otřes mozku, nitrolební krvácení. Přišel i o část rtu a měl přesekané šlachy na rukou. Napadený Vietnamec pracoval jako vymahač dluhů.

„Zavolal mi, že si přijde pro peníze ke mně na ubytovnu. Stál před dveřmi. Tvrdil, že je sám. I když jsem se bál, otevřel jsem,“ tvrdil u soudu Tam Vo Minh. Cizinec uviděl, že vymahač dluhů má přes ruku hozenou bundu a pod ní něco ukrývá. Pak se ukázalo, že je to samurajský meč.

„Bál jsem se, že mi s tím mečem něco udělá. Snažil jsem se mu ho vytrhnout z ruky a máchal jsem s ním,“ popsal incident obžalovaný. Zraněného vymahače nechal ležet na podlaze pokoje a údajně šel přivolat pomoc. Naproti tomu zraněný Vietnamec tvrdí, že svého krajana navštívil na ubytovně kvůli drogám. Rozsudek by měl v Plzni padnout v nejbližších dnech.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání