Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Žena (49) opustila novorozená dvojčata!

Autor: Jitka Žigová - 
2. dubna 2010
19:50

AKTUALIZOVÁNO: Porodila dvojčata a hned od nich utekla. Právě tak se zachovala Iveta (39) z Chlumce nad Cidlinou. V pardubické porodnici přivedla na svět dva chlapečky. Řekla, že se o ně nechce starat, protože doma má dalších 11 dětí!

Sebrala se a jen v noční košili zmizela z porodnice. Svůj nezájem o novorozence potvrdila i policistům, kteří ji našli doma. Zmizení mnohonásobné rodičky zjistil personál porodnice ve středu ráno. Policisté ihned vyrazili do Chlumce, aby zjistili příčiny jejího odchodu a také se ujistili, že je v pořádku.

„Řekli jí, že její stav si ještě žádá lékařský dohled, s proto by se měla vrátit do nemocnice. To žena odmítla s tím, že nic nepotřebuje. Po dotazu, co bude s dětmi, jim sdělila, že o ně nemá zájem a poslala policisty pryč,“ řekla Blesku Eva Maturová z pardubické policie.

Žena se sice nezachovala jako matka, ale opuštěním nemocnice bez dětí neporušila zákon. „Jelikož dvojčata zanechala v nemocnici, neohrozila je nijak na životě a nespáchala trestný čin,“ dodala mluvčí.

Když však včera matku oslovili novináři, žena už hovořila jinak. „V porodnici jsem se ptala, kdy mě pustí domů, a když říkali, že to nejde, tak jsem odešla. Musím se taky postarat o děti doma. Ty dva stejně musí být v inkubátorech, tak jsem tam zbytečná,“ komentovala Blesku Iveta své zmizení. „Pro děti se ale vrátím,“ slíbila žena, která rodí, jak na běžícím pásu. Před dvojčaty rodila loni. Nejstarší dceři je přitom 21 let.

Na to, aby se o dvojčata přihlásila, má žena šest týdnů. Musí však již prokázat, že se o ně dokáže postarat.

darika ( 8. dubna 2010 08:15 )

Proč se tyhle tupé slepice nenechají vykastrovat, když nechtějí děti. Odkládají je jako tašky do úschovny. To musí být skutečně tupá baba která neví že už pěknou řádku let existuje antikoncepce. Nebo možnost podvázání vaječníků. Teď bych jí to udělala bez jejího souhlasu, protože jestli ta kráva znovu otěhotní tak to tady bude zase.

dsmann ( 6. dubna 2010 12:23 )

Hele Ivuško, ty úžasná zpravodajko, snažíš se zbytečně, nikdo ti to tady nežere. Nejseš tady jediná z Chlumce, pokud vůbec z Chlumce seš

egal ( 6. dubna 2010 09:59 )

že tato pani,co má mouchu na ní,měla být už dávno sterilizována pro svou slabost zaplavit ČR dalšími nepřizpůsobivými občánky,sociálka jí to měla cvaknout,páč by je to přišlo daleko levněji,než ty dávky,které bude přijímat a s chutí zkapalňovat i s tím svým šándorem

ivana73 ( 6. dubna 2010 09:53 )

Vážená sovo13! Rozhodně nemám zapoptřebí si coko-li vymýšlet a být zajímavá) Jenom jsem napsala pravdu o tom, že paní rozhodně 11 dětí nemá!! Nestarala se o ně a má doma pouze tři a v současné době je opět doma a ne s dvojčaty v porodnici! To, že se to psalo ve více mediích ještě neznamená, že je to pravda Byli tady pouze jednou, nezjišťovali okolnosti a hlavně s nima nežijí v jednom městě, neznají zmiňovanou matku to jak žíjí atd. Zajímavá chcete být asi pouze vy, obviňováním jiných!

sova13 ( 6. dubna 2010 00:00 )

To ste špatně pochopil/a. Já se tý cigošky nezastávám. Mě jenom připadá, že to co tu píše ivana73, tak to si vycucala z prstu, jenom proto, že chce být zajímavá.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání