Dostane vraha Soni Illeové (†31) nalezený vzorek DNA?

Malý pomníček připomínající Soňu stojí nedaleko místa nálezu jejího těla. Bylo to i místo vraždy?
Autor: Vlaďka Hradská - 
5. 2. 2010
05:00

Kriminalisté ani po 13 měsících neznají vraha Soni Illeové (†31), která za záhadných okolností zmizela z firemního vánočního večírku 19. prosince 2008.

Její svázané tělo našel rybář o necelé tři měsíce později v řece Nežárce v chatové oblasti Jemčina na Táborsku. Policisté v těchto dnech plošně odebírají vzorky DNA lidem, kteří se v uvedeném místě pohybovali. Porovnávají je s nalezeným vzorkem DNA.

„Místo nálezu mrtvoly nebo jeho okolí je zřejmě místem činu. Pachatel musel cestu z Jindřichova Hradce do chatové oblasti Jemčina u obce Val dobře znát. Není ani vyloučeno, že ji znala i mrtvá,“ řekla jihočeská policejní mluvčí Jana Hlavínová. Podle svědků se v jedné z chat v tu noc svítilo, je možné, že právě v ní se mohl vrah pohybovat.

„Prověřujeme všechny myslivce, rybáře, chataře, cyklisty a všechny, kdo se v tu dobu v okolí vyskytovali. Odebrané vzorky porovnáváme se zajištěným vzorkem DNA,“ dodala Jana Hlavínová.

Jak se Blesku podařilo zjistit, policisté odebírají vzorky DNA i lidem v Jindřichově Hradci. Zaměřili se na podniky s nepřetržitým provozem. Stejný způsob vyšetřování pomocí plošného odběru DNA pomohl k usvědčení vraha školačky v Kmětiněvsi.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud