Rozpáral manželce břicho, nechtěla s ním souložit!

Lehce mentálně postižený Václav Harant dostal za rozpárání manželky deset let.
4. 11. 2009
16:43

 

Rozpáral manželce Janě břicho, půjde za to na deset let za mříže! Brněnský krajský soud ve středu ztrestal Václava Haranta (31) z Třebíče-Budíkovic, který se letos v květnu pokusil zavraždit svou ženu. Důvod? Odmítla s ním osudný večer souložit!

 

Opilý muž, který měl v krvi 1,2 promile alkoholu, ji nejprve dusil polštářem. Z kuchyně si pak donesl nůž a bodl manželku do břicha. To tahem dolů rozpáral 25 cm dlouhým řezem! Žena, jíž vyhřezla střeva, přežila podle znalců zázrakem, protože útočník oběti poranil i další důležité orgány.

Bodl ji totiž i do třísel. „Nožem pak v ráně na břiše opakovaně bodal a jen shodou šťastných náhod netrefil žádnou oblast, při jejímž zasažení by následovala okamžitá smrt,“ napsal soudní znalec v posudku, předloženém soudcům.

Žena však měla štěstí, protože ji ošetřil profesionální záchranář. Ten patřil k trojici mužů, jimž Harant na ulici krátce po činu tvrdil, že se manželka pokusila o sebevraždu a bodla se do břicha. Žena ve středu trestnímu senátu řekla, že podá návrh na rozvod.

Lehce mentálně postižený obžalovaný se u soudu přiznal. A po svědectví tchána se zhroutil. Ze soudní síně ho proto odvedla vězeňská lékařská služba, takže ortel už neslyšel.

Ze spisu vyplývá, že muž na dlouhou dobu vysadil předepsané léky, aby mohl pít alkohol, protože mu kombinace prášků a chlastu dělala zle. Podle tchána měl jeho zeť v pohovce ukryté velké množství plat s pilulkami. Harant se přiznal, že osudného dne pil od rána pivo. Do pozdního večera, kdy se útok odehrál, jich prý vypil asi deset.

sona1 ( 7. listopadu 2009 19:13 )

zabyt to je malo....nejlepe triznyt.to je ta prava odplata.a moc dlouho takovou zrudu.

mausi ( 4. listopadu 2009 20:02 )

já bych taky věděla co s ním! Krmení pro psy! Alespoň by byl něčím užitečný.

stastnyjim ( 4. listopadu 2009 17:46 )

co s takovým magorem udělat. Retardovaná agresivní zrůda, jejíž čin je naprosto nezpochybnitelný by měla skončit jediným způsobem. Ale ne, my jsme humanisté, tak ho budeme pár let napravovat a pak až vyjde se jim všem pomstí. Takovým je jedno, co bude následovat, tak dalece jim to nemyslí.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud