Benešov: Boural autobus se školáky!

ilustrační foto  (Autor: Martin Mithofer)
Autor: ČTK, pes - 
2. září 2009
10:48

V Benešově se ve středu ráno srazil autobus s osobním autem. Autobus sjel po nárazu do příkopu a převrátil se na bok. Jely v něm děti do škol!

Záchranná služba převezla do nemocnice pět lidí, většinu s lehkými zraněními. Dva z nich byli z osobního auta, tři z autobusu, řekla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. Podle původních informací policie v autobuse nebyl nikdo zraněn. Příčiny nehody se vyšetřují, řekla benešovská policejní mluvčí Denisa Malá.

Nehoda se stala v Křižíkově ulici nedaleko pekárny. Autobus se převrátil na pravý bok. Jelo v něm asi 40 lidí, převážně dětí cestujících do škol. Podle jeho řidiče si nikdo na zranění nestěžoval a všichni odjeli náhradním autobusem. Z havarovaného vozu se dostali po rozbití okna a vyprostit je pomohli hasiči.

"Nikdo nebyl zraněn vážně," uvedla Janečková. Ve většině případů se jednalo o pohmožděniny. Jedna nezletilá dívka z autobusu podle Janečkové vykazovala akutní stresovou reakci, nebyla zraněna, ale byla v šoku. Řidič osobního auta utrpěl otřes mozku a měl otevřenou ránu na koleni. V nemocnici skončil i jeho spolujezdec.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud