Ukrývali brněnští policisté dětské porno?

Noční honička Prahou. Policie auto zastavila střelbou  (Autor: David Malík - Ilustrační foto)
Autor: INT, raj - 
6. srpna 2009
20:12

Brněnští policisté si zřejmě letošní rok za rámeček nedají. V lednu byli obviněni z ubití Vietnamce, teď je tu další závažné podezření. U některých z nich se údajně našly pedofilní materiály. Podle informací časopisu Týden spolu navíc oba případy úzce souvisejí.

Když policejní inspekce začala sbírat důkazy proti policistům, po jejichž zásahu zemřel Vietnamec (†43) – pitva ukázala, že měl zlomená žebra a natrženou slezinu –, získala při domovních prohlídkách i další důkazy. „Zajistili fotografie a nahrávky s pedofilním charakterem,“ řekl dobře informovaný zdroj Týdnu.

Právě kvůli podezření ze závažné trestné činnosti, což by přechovávání obrázků s nahými dětmi mohlo být, proběhly u dalších policistů v polovině června domovní prohlídky. Původně přitom média spekulovala o tom, že razie v bytech souvisí s podezřením, že brněnští policisté mají blízko k extremistickým hnutím.

Z oficiálních zdrojů informace o žádném z obou případů prakticky získat nelze. Žalobce na ně uvalil přísné informační embargo.

Ve skutečnosti však mohou stát za průtahy ve vyšetřování důkazy, které policejní inspekce posbírala při domovních prohlídkách poté, co se smrtí Vietnamce začala zabývat. Právě při nich totiž získala indicie o pedofilních materiálech, které ukázaly i na kolegy obviněných policistů.

Jejich zastánci však nabízejí jinou variantu: pokud u sebe nějaké podobné materiály skutečně měli, pak mohlo jít o důkazy z případů, na nichž spolupracovali, a inspekce dělá z komára velblouda.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud