V Táboře se střílelo: Lupič přepadl ženu a taxikáře

Rvačka Vietnamců skončila smrtí  (Autor: Foto Blesk – David Malík)
Autor: Vlaďka Hradská - 
26. července 2009
13:41

Táborští kriminalisté mají od sobotní noci pohotovost. Ozbrojený lupič střílel pro výstrahu před vyděšenou chodkyní, kterou pak obral o pár stokorun. O pár hodin později si svůj život zachránil útěkem taxikář, kterého násilník výstřelem z pistole donutil vydat automobil. S kradeným vozem lupič ujel.

„Chodkyni si vyhlédl na stezce mezi ulicemi Jordánská a kapitána Jaroše u vodní nádrže Jordán kolem 21. hodiny. Chvíli ji sledoval a ženě za zády pro výstrahu vystřelil. Nakonec jí sebral peníze a utekl,“ řekla jihočeská policejní mluvčí Jana Kameníková.

Zřejmě stejný pachatel si v půl čtvrté ráno přivolal na odpočívadlo za lanovým mostem u Jordánu vůz taxislužby. Přepadení pak mělo podobný scénář. Maskovaný muž se dobýval do zamčeného auta a když ho taxikář nechtěl pustit, vystřelil do vzduchu. Pak obrátil pistoli na řidiče. Šokovaný taxikář na nic nečekal, vyskočil z auta a utekl.

„Po 180 cm vysokém hubeném lupiči a voze taxi Škoda Super jsme ihned vyhlásili celostátní pátrání. Nebezpečný pachatel měl na sobě světlou košili, tmavé kalhoty a na očích černé brýle. Mluvil česky,“ uvedla Kameníková.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud