Velké zklamání: Signály nepocházejí z černých skříněk!

Letadlo letící bouřkou - ilustrační grafika  (Autor: Grafika - Blesk.cz)
Autor: ČTK, šim - 
23. června 2009
13:29

AKTUALIZOVÁNO: Odborníci pátrající po černých skříňkách z letadla Airbus společnosti Air France, které se zřítilo do Atlantiku v noci na 1. června, zachytili slabé signály. Nakonec se ale ukázalo, že nepocházejí od černých skříňek letadla.

Signály zachytily lodě francouzského námořnictva, které spustily vědeckou miniponorku Nautile, aby tyto signály přesněji lokalizovala. Na základě vyšetřování se ale ukázalo, že zachycené signály s letadlem Airbus nijak nesouvisí.

Takzvané černé skříňky obsahují záznamy technických a hlasových údajů z posledních chvil letadla. Není ale zatím jisté, zda zařízení vysílající akustické signály pro nalezení skřínek je s nimi skutečně dosud spojeno. Nelze totiž vyloučit, že se zvukové zařízení při rozpadu letadla ve vzduchu nebo nárazu na hladinu od černých skříněk odtrhlo.

Po černých skříňkách se pátrá v okruhu asi 70 kilometrů od místa posledního pozičního hlášení letadla, to znamená asi 850 kilometrů severovýchodně od brazilského souostroví Fernando de Noronha.

Naděje je mizivá

Nalezení černých skříněk je každým dnem méně pravděpodobné. Nacházejí se v hloubce 3000 až 5000 metrů pod hladinou oceánu a dno má v těch místech podobu členitého pohoří, ve kterém se pátrá s velikými obtížemi. Podle francouzských médií by skříňky snad mohly signál vysílat ještě přibližně týden.

Objevení černých skříněk by mohlo významným způsobem přispět k rozluštění okolností, které stály za zřícením letadla, na jehož palubě zemřelo 228 lidí. Pátrací týmy stále ve vodách Atlantiku hledají oběti letu AF 447. Zatím se jim podařilo z vody vylovit 50 těl, z nichž u 11 už lékaři provedli identifikaci.

annica ( 24. června 2009 00:54 )

Myslim si, ze, tie skrinky ani "nahodou" nenajdu... Citajte: http://www.cez-okno.net/clanok/vim-co-se-stalo-v-letu-air-france-447

kathynka ( 23. června 2009 15:27 )

Vy vtipálku, tady to je fakt nemístné, jde mi mráz po zádech, když si představím ty okamžiky před ... Skříňky se asi už nenajdou a nikdy se nedozvíme co tu tragédii způsobilo

komarius ( 23. června 2009 10:31 )

Z takové tragédie si srandu dělá opravdu jen DEBIL!!!!!

delavar ( 23. června 2009 09:10 )

Už jí vytáhli a byla to bohužel sovietská družice VENĚRA 1 z roku 1957.Sovietské baterie nejlepší na světě!

justas ( 23. června 2009 09:05 )

Při dnešní technice už bylo načase.Jenom jestli je to pravda.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud