Mladá žena se utopila při sjíždění Opavy

Splav - ilustrační foto  (Autor: Pavla Popelová)
Autor: ČTK, šim - 
11. dubna 2009
18:01

Jedenatřicetiletá žena z Nového Jičína se v sobotu kolem poledne utopila při sjíždění řeky Opavy v Zadní Vsi na Bruntálsku. Jedna ze čtyř kánoí se pod splavem převrátila a žena zůstala pod vodou.

Mladá žena podle mluvčí bruntálské policie Pavla Tušková byla ve skupince osmi lidí, kteří po dvojicích sjížděli vodu ve čtyřech kánoích. Jedna kánoe se pod splavem převrhla a žena zůstala pod vodou. Jejímu kolegovi se podařilo vylézt na břeh. Vodáci pak bezvládnou ženu vytáhli z vody ven, doplnil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

O topící se ženě se operační střediska hasičů a záchranné služby dozvěděla krátce po poledni. Když ale na místo dorazila posádka rychlé lékařské pomoci z Bruntálu, nejevila jednatřicetiletá žena žádné známky života. "Podle svědků se jednalo o vodačku, která se skupinou dalších sjížděla řeku. Po převržení lodě zůstala ve vodě pod splavem, a to podle hrubého odhadu po dobu asi patnácti minut," uvedl Humpl.

Záchranáři započali s oživovacími pokusy, a to za pomocí léků a přístrojů. "Veškerá snaha obnovit činnost srdce však skončila neúspěchem. Po hodinové resuscitaci musel zasahující lékař konstatovat smrt pacientky," dodal. Podle Humpla si voda na Bruntálsku vybrala další oběť jen čtyři dny poté, kdy v obci Mezina utonul mladý muž.

Příčiny utonutí mladé ženy zjišťuje policie, dodala Tušková.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud