Michal David: Vašek Kočka byl můj bratranec

vražda
Autor: Michaela Remešová - 
10. 10. 2008
16:42

Michal David (48) prožil v pátek hodně špatný den. Na dovolené ve Španělsku ho v noci vzbudil telefon: "Zastřelili Vaška," sdělil Michalovi roztřeseným hlasem Karel Hošek, společník mrtvého Václava Kočky.

A David už neusnul. "Je to strašný. Nemůžu tomu uvěřit. Byl to můj bratranec a nejlepší kamarád," řekl Blesku hořce.

Muzikant a zpěvák David se s Kočkou kamarádili už od dětství. Honili spolu první holky, prožívali první puberťácké průšvihy a viděli se téměř denně. Jejich rodinné klany - komediantů Kludských a kolotočářů Kočkových - byly od 2. poloviny 60. let jedna ruka. Kontakt mezi sebou Michal s Vaškem neztratili ale ani v dospělosti. Navzájem se podporovali.

"Měli jsme se rádi. Vašek byl pohodovej kluk, hrozně hodnej a bezelstnej. Tohle si zrovna on vážně nezasloužil," je zoufalý Michal a rozhořčuje se: "Lidi snad zešíleli! Někdo se jim znelíbí, vytáhnou pistoli a zastřelej člověka! Kde to žijeme?" Michal dokonce s Václavem hovořil telefonicky pár hodin před vraždou.

"Dali jsme si schůzku na pondělí, abychom se dohodli na kšeftě," vysvětlil David s tím, že to byl právě Kočka se svým společníkem Hoškem, kteří mu sponzorují 12. a 11. listopadu dva koncerty v Lucerně. "A já jsem měl za to na oplátku zpívat na jejich akci koncem roku 28. prosince. A teď mu mám zpívat na pohřbu? To je otřesné," konstatuje David, který se objeví na Ruzyni v neděli a počítá s tím, že rodině svého kamaráda pomůže po všech stránkách.


Více čtěte zde:

Paroubkův přítel střílel před těhotnou přítelkyní

Sázeli se, kdo u sebe má milion!

Další videa
Články odjinud