Žárlivec ubodal soka v lásce! Dýkou mu zasadil 18 ran!

Autor: Ondřej Požár - 
9. října 2008
17:29

Brutální vraždu ze žárlivosti, kterou letos v květnu spáchal v Lednici na Břeclavsku tehdy sedmnáctiletý mladík, řeší od čtvrtka Krajský soud v Brně.

Žárlivec surově ubodal loveckým tesákem milence (+20) své bývalé přítelkyně (19). Dýkou mu zasadil osmnáct bodných ran! A dívku se také pokusil ubodat. Vražedný útok ale přežila…

I když je vrahovi už osmnáct let a je tudíž plnoletý, trestní senát vedený předsedkyní Hanou Zoubkovou ho soudí jako mladistvého. Proces je proto neveřejný kvůli věku pachatele v době spáchání zločinu a o zabijákovi se podle zákona nesmí zveřejňovat žádné osobní údaje.

Mladík, vyzbrojený loveckým tesákem s čepelí dlouhou 23 cm, vnikl 2.května do domu expřítelkyně Hany H. nad ránem krátce před třetí hodinou. Před útokem se ale ujistil, že se v domě zdržuje i Hančin přítel David B. Rodiče dívky nebyli v osudnou noc doma a dívka s novým milencem spala v domě v klidné části Lednice sama.

"Vchodové dveře vyrazil metrovou dřevěnou kulatinou a vyběhl do prvního patra domku. V pokoji, kde spala poškozená s partnerem, vytáhl lovecký tesák a bodal Davida B. do hrudníku, břicha a zad. Způsobil mu 18 ran na trupu, rukách a nohách. Čepel dýky zasáhla plíce, játra, tenké střevo a další orgány. Oběť útoku na místě zemřela. Příčinou smrti bylo vykrvácení!" stojí ve spisu.

Běsněním vraha vyděšená Hana seběhla do přízemí domku a chtěla telefonem přivolat pomoc. Zhrzený žárlivec na ni ale zaútočil nožem, takže dívka se ukryla pod stůl, aby si chránila horní polovinu těla. "Bodal a řezal ji zejména do nohou. Způsobil jí devět bodných, řezných a sečných ran na nohou i rukou a poranil jí svaly a šlachy pravého palce. Věděl přitom, že jí může poranit tepny, žíly či protít velkou žílu a způsobit tak dívce smrt. A s takovým následkem byl srozuměný!" píše se v žalobě státní zástupkyně.

Obrýlenému mladíkovi hrozí za pokus o dvojnásobnou vraždu, který jedna z obětí nepřežila, nejvýše 12,5 roku vězení. Rozsudek padne v pátek.

Jeho bývalá přítelkyně Hanka H. proti němu ve čtvrtek dopoledne svědčila za zavřenými dveřmi soudní síně necelou hodinu. Připustila, že vrah jí i Davidovi vyhrožoval už před osudnou nocí. "Psal mi esemesky s tím, že mě i Davida zabije! Brala jsem to jako plané řeči," vypověděla dívka.

 

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud