Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Za smrt Pavlínky (+7) ponese vinu

Autor: Ivana Žáková - 
2. října 2008
14:15

Téměř čtvrt roku čekali zoufalí rodiče Pavlínky Fryčové (+7) na to, zda vůbec ponese za její smrt někdo vinu.

 

Děvčátko srazil na přechodu pro chodce v Ostravě-Porubě mladý řidič autobusu (23), který se řádně nevěnoval řízení. Policie ho v pondělí obviní z ublížení na zdraví.

"Vyšetřování bylo velmi náročné. Čekali jsme na expertízy z dopravy. Přizván byl i znalec z oboru zdravotnictví. Technická závada na autobusu zjištěna nebyla," řekla Blesku policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Právě znalecký posudek má na obvinění řidiče autobusu rozhodující vliv. Stejně tak svědecké výpovědi.

"Museli jsme vyslechnout desítky svědků. Někteří jeli v autobuse místní dopravy. Další seděli před restaurací Šatlava, před níž k tragické nehodě došlo. Na základě všech shromážděných důkazů bude řidič v pondělí obviněn. Hrozí mu až pětileté vězení," sdělila Holčáková.

"Holčička se snažila ještě z přechodu vrátit, když se na ni autobus řítil, ale už to nestihla, protože táhla kočárek plný hraček. Řidič vůbec nebrzdil, ani nevnímal, že na přechodu je dítě," potvrdila Blesku očitá svědkyně.

"Na přechodu zůstal ležet malý dětský kočárek. Pod autobusem bylo tělo děvčátka a její hračky, plyšáky a panenka," řekl exkluzivně Blesku další očitý svěděk, který se marně snažil Pavlínku oživit. Ještě dodal: "Řidič dítě vleknul tak deset metrů. Určitě holčičku přehlédnul, protože brzdil až na přechodem. Viděl jsem jasně brzdnou dráhu."

Podle vyšetřovatele jedna z příčin tragédie skutečně je, že se řidič nevěnoval dostatečně řízení. Mladý řidič autobusu místní linky č. 49 srazil Pavlínku 15. července na přechodu na Sokolovské ulici, který holčička přecházela nesčetněkrát. Tehdy si hrála s dětmi přes cestu v parčíku. Před 17. hodinou šla domů za maminkou. Tlačila dětský kočárek plný hraček, když ji řidič autobusu převálcoval.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání