Pošta řeší další obrovský skandál!

Autor: mh - 
26. září 2008
15:18

AKTUALIZOVÁNO: Zpočátku ho zajímaly pouze známky. A tak si vzal pár dopisů z poštovního pytle. A když zjistil, že dopisy nikomu nechybí, zkusil to znovu.

A zase to vyšlo! Pak si vzal celý pytel s poštou. Zase to vyšlo. A tak rozjel vykrádání zásilek ve velkém.

"Nejprve skutečně bral dopisy z ciziny pouze kvůli známkám. Nebyl však žádným znalcem. Jen se mu prostě líbily a tak je odlepoval, někdy našel známky i uvnitř dopisu. Pak ale přišel pohledem proti světlu na to, že jsou v některých dopisech i peníze, bankovky nebo i mince. A tak je začal otvírat všechny," uvedl k případu kriminalista

Muž, který pracoval na poště v pozici kontrolora zásilek, takto beztrestně ukradl během šesti let (2001-2006) 71 pytlů s obyčejnou poštou. Nakonec to celkem bylo 39 260 zásilek, ze kterých oficiálně vykradl v přepočtu zhruba asi 11 000 korun.

Zpočátku pytle, z nichž dopisy bral do oběhu vracel, ovšem to bylo mnohem složitější, než je prostě ukrást a vyhodit. Proto je nakonec naházel všechny do šachty u podchodu, kde se také po dvou létech našly. Muž pak v klidu od pošty odešel, protože se břeclavské středisko při třídění zásilek zrušilo.

Zloděj, který je z Valtic na Břeclavsku, nyní pracuje v soukromém sektoru. Je vyšetřován na svobodě a za porušování listovního tajemství může dostat rok vězení, za krádeže nejvýše dva roky.

Policisté, kteří měli vytipováno 150 podezřelých rezolutně odmítli tvrzení Ivo Mravinace z České pošty, který uváděl, že si pachatele policistům odhalila sama pošta. "Rozhodně to není pravda, naopak některé informace, které pošta ještě v průběhu vyšetřování vypustila, mohly vážně vyšetřování ohrozit," uvedl policista Roman Penčík.

"Na poště v Břeclavi jsme ve čtvrtek v třídírně zásilek vlastními silami odhalili další dva vykradače zásilek. Kradli především výplaty putující na Slovensko a škodu odhadujeme na 250 000 korun," uvedl Mravinac. O tomto novém případu však policie ještě v pátek vůbec nic nevěděla.

(O prvním skandálu na poště v Břeclavi čtěte zde!)

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud