Pátek 21. června 2024
Svátek slaví Alois, zítra Pavla
Oblačno, bouřka 30°C

Podivné detaily smrti bestiálního Huberta Pilčíka: Utloukli vraha vězeňští dozorci?

Autor: jel - 
4. února 2023
14:15

Hubert Pilčík (†59) byl v Senci, kde žil, oblíbený. Sousedy bavil historkami, tvrdil, že přežil potopení Titanicu, byl to bylinkář a ostatním pomáhal. Nikoho v obci by nenapadlo, že je ve skutečnosti brutální vrah! Hrůzná pravda vyšla najevo v roce 1951. Kolik lidí bestiální převaděč skutečně zavraždil, není dodnes jasné. V září 1951 totiž ve věznici údajně spáchal sebevraždu. Okolnosti jeho smrti jsou značně podivné, je možné, že ho ve skutečnosti utloukli vězeňští dozorci?

Hubert Pilčík předstíral, že je převaděč a lidem pomůže utéct přes hranice. Osoby, které chtěly prchnout před komunistickým režimem, pak chladnokrevně zavraždil a okradl. Teprve dvanáctiletou Danielu vrah zase věznil a zneužíval ve svém domě, a to déle než dva měsíce. Dívku připoutal k prknu. A aby byl tlumen její křik, zhotovil na její hlavu bednu s dvojitými stěnami, jež vyplnil hadry. Víko opatřil kovovou trubičkou pro přívod vzduchu, kterou musela mít dívka během věznění v ústech.

Policii se podařilo prokázat, že Pilčík zavraždil pět lidí. Dokonce prý plánoval vraždu vlastní manželky. Podle ředitele policejního muzea Radka Galaše je ale možné, že to řekl pouze proto, aby svou ženu vyvinil. Podle něj je totiž nepravděpodobné, že by o činech svého manžela nic nevěděla.

Mohou za jeho smrt dozorci?

V domě Huberta Pilčíka se našlo velké množství šperků, kufrů, bot a další věcí, takže se předpokládá, že obětí bylo mnohem více. Kolik přesně, to už se ale nikdy nedozvíme, 9. září 1951 totiž Pilčík zemřel ve vězeňské cele, údajně spáchal sebevraždu. Nově odhalené dokumenty však naznačují, že možná zemřel jinak.

Podivné skutečnosti okolo jeho smrti odhalil pořad Badatelé. Bestiální vrah údajně omylem dostal dva sežehlené kapesníky místo jednoho, a tak se pomocí nich uškrtil. Je zvláštní, že by spáchal sebevraždu tak podivným způsobem - uškrcením vleže. Jak pořad upozorňuje, na fotografiích je Pilčík vyfocen vleže na boku a má stále na krku kapesníky, kterými se údajně udusil. Dozorci ale tvrdí, že mu dávali umělé dýchání.

V pitevním protokolu také není zaznamenáno, že by měl Pilčík zranění v obličeji, na dochované fotografii je ale má. V protokolu se objevují i další rozpory. Pořad dále uvádí, že kapesníky tak, jak jsou na vrahově krku na dochované fotografii, prý vraha usmrtit nemohly!

Osudnou noc, kdy Hubert Pilčík zemřel, se jeho přesunu zúčastnilo hned šest dozorců, tři z nich přitom ani neměli službu. Vězně údajně nebili, ale nadávali mu. Z dostupných materiálů je však pravděpodobné, že dozorci Pilčíka tloukli. Když později zjistili, že to s násilím přehnali, uvázali mu kolem krku kapesníky.

Video  Hubert Pilčík - převaděč na smrt, jehož hlava skončila uložena v Ústavu soudního lékařství.  - Videohub
Video se připravuje ...

lokii ( 4. února 2023 20:27 )

Takove zrudy moc skoda nebyla - kolik tech lidi nechal utopit tam nekde na v tech raselinistich a pro svuj zisk s nimi nemel zadne slitovani.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání