Řidič opětně nedbal pokynů a v tu chvíli, co blikla zelená se rozjel rovně na Ulrichovo náměstí, i když stál v pravém odbočovacím pruhu. Policisté ho začali pronásledovat po Gočárově třídě, Tylově nábřeží, Náměstí Osvoboditelů a Šimkovou ulicí. Když projížděl ulicí Karla IV. byly již zmobilizovány další policejní hlídky, kterým se ho podařilo vozidly zablokovat a zastavit. Řidič opětně nereagoval na výzvy policistů k opuštění vozidla, proto policisté museli rozbít okna a použít donucovací prostředky k jeho vytažení. Než se ho však policistům podařilo z vozidla vytáhnout, zařadil zpátečku, začal couvat a narazil do policejního vozidla, které bylo odhozeno na další služební vozidlo. Naštěstí policisté zareagovali a od auta odskočili.

Řidič, občan Polské republiky, byl zajištěn, převezen do Fakultní nemocnice k vyšetření a následně zadržen. Rozbor krve prokázal, že byl pod vlivem návykové látky, s největší pravděpodobností pervitinu. Kromě 20tisícové škody na služebních vozidlech se incident obešel bez zranění jak policistů, řidiče, tak i dalších účastníků silničního provozu.

Vyšetřovatel zahájil úkony trestního řízení pro trestný čin násilí proti veřejnému činiteli, ohrožování pod vlivem návykové látky a poškozování cizí věci, za což 35letému cizinci hrozí až 6letý pobyt za mřížemi.

por. Iva Kormošová tisková mluvčí PČR FOTO: PČR