Na místo přivolaná hlídka vozidlo (již bez posádky) dohledala na centrálním parkovišti Jitřenka. O 90 minut později zachytilo oko kamery stejné vozidlo, které tentokrát jelo v opačném směru. Zatímco tak jako v předchozím případě i nyní jeden ze spolujezdců vyčníval horní polovinou svého těla z okna vozidla, druhý muž ležel břichem na střeše vozidla. V centru města přítomní strážníci dojeli k vozidlu, aby zamezili další divoké jízdě městem.

Do Klášterské ul. se také dostavili mezitím přivolaní policisté. Ve chvíli, kdy byla u řidiče prováděná dechová zkouška na alkohol (s negativním výsledkem), začal jeden ze spolujezdců velmi intenzivně zasahovat do vedeného řízení (hlasitě opakovaně vyzýval řidiče, aby nepředkládal doklady a odmítl dechovou zkoušku, dále přistoupil k policistovi a z ruky mu vytrhl doklad o pojištění vozidla, který na místě je roztrhal, proběhl se po střeše vozidla Peugeot) tak, že nebylo možné s řidičem dále komunikovat.

Vzhledem k tomu, že nereagoval na opakované výzvy a neustále narušoval průběh řízení, navíc odmítal prokázat svou totožnost, byl vyzván, aby usedl do policejního vozidla z důvodu převozu na policejní služebnu, kde bude zjištěna jeho totožnost. Pro dosažení daného účelu byli strážníci nuceni nakonec použít i mírnější donucovací prostředky, včetně pout k překonání pětiminutového intenzivního odporu.

Donucovací prostředky byli policisté nuceni použít i proti druhému spolujezdci, neboť i ten, byť v daleko mírnější míře, zasahoval do prováděných úkonů a taktéž nereagoval na výzvy policistů, aby nerušil komunikaci mezi policisty, řidičem a prvním spolujezdcem. Oba byli nakonec eskortováni na policejní služebnu a umístěni do policejní cely. Šestadvacetiletý muž v roli spolujezdce se bude zodpovídat z trestného činu výtržnictví, dvaadvacetiletý mladík z dopravního přestupku a přestupků proti veřejnému pořádku. Pětadvacetiletý řidič z Českých Budějovic pak z porušení povinností řidiče motorového vozidla.

Luboš Müller tiskový mluvčí MP Jindřichův Hradec