Začíná příběh hlodavčí rodinky: Křečkovi v přímém přenosu 24 hodin denně

Autor: dv - 
5. ledna 2016
06:00

Blesk.cz přichází s novou zvířecí reality show. V redakci máme nové přírůstky. Čtyři samičky křečíků džungarských. To jsou Křečkovi a jejich život můžete sledovat přes online kamery na adrese: www.blesk.cz/kreckovi

Křečkovi! 24 hodin živě sledujte ZDE >>

Sledování zvířat je oblíbené na celém světě, a právě křečci jsou známí tím, že v dobře vybaveném terárku dělají až cirkusové kousky. „Džungaráci jsou často aktivní i přes den. Tyhle čtyři holčičky jsou navíc ještě mláďata, tak se různě kočkují, spinkají spolu, kradou si jídlo,“ popisuje Eva Dudíková z chovné stanice Mandarins, kde se Křečkovi narodili. Tvůrci reality show tak doufají, že si sledování křečků oblíbí každý milovník zvířat a také děti. 

Video  Křečkovi: Jak probíhá seznamování? Někdy je to o život  - David Vaníček, Hudba: Kevin MacLeod

Proč jen samičky

Aby spolu mohlo žít víc křečků pohromadě, musejí se znát. I čtyři křečky seznamovala chovatelka dlouho předtím, než odjeli do Prahy. Kdyby si na sebe holky nezvykly, mohlo by pak soužití skončit i smrtí. „Jsou to dvě a dvě sestry, jejich rodiny jsou navíc generačně v příbuzenském vztahu,“ vysvětluje chovatelka. Holky jsou zatím bez samečka, na rozmnožování jsou ještě malé, ženicha jim Blesk.cz přiveze až na jaře.

Video  Křečkovi se zabydleli, podívejte se, jak si užili nový "bejvák"  - Blesk TV

Slavná jména

Jména samičkám vybírali čtenáři Blesk.cz během novoročního víkendu. V anketách hlasovalo přes 1500 lidí. Samička Kačenka se jmenuje podle herečky Brožové. Je to totiž druh agouti světlá čili taková křeččí blondýna. Halina má stejné jméno jako spisovatelka Pawlowská, protože obě mají rády jídlo. Drahuška dostala jméno kvůli své barvě, má totiž safírové zbarvení. Safír je drahokam, a tak lidé hlasovali podle jmen, která znějí bohatstvím. U Sněhurky rozhodla její bílá barva…

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud