Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Večírek během lockdownu u premiéra Johnsona: Tajemník pozval na 100 lidí. Alkohol s sebou, psal

Autor: ČTK - 
10. ledna 2022
21:07

Jeden z nejvýše postavených zaměstnanců britského premiéra Borise Johnsona pozval své kolegy na zahradní večírek v oficiálním sídle v Downing Street během první celostátní uzávěry na jaře 2020, kdy platila přísná opatření proti šíření koronaviru. Na pozvánce byla i výzva, aby si na akci donesli vlastní alkohol. Vyplývá to ze soukromého e-mailu, který dnes zveřejnila televize ITV.

Johnson se v minulých týdnech ocitl pod tlakem kvůli několika odhalením britského tisku, podle kterého se během striktních koronavirových uzávěr konalo v premiérově sídle několik večírků.

Na premiérově zahradě se předloni na jaře sešlo asi 40 zaměstnanců, uvedla ITV, podle níž přišel i samotný Johnson a jeho manželka Carrie. V té době se spolu podle vládních nařízení nesměli stýkat více než dva lidé z různých domácností a to pouze venku za dodržování rozestupu dvou metrů. Byly také zavřené školy, hospody či restaurace.

ITV uvedla, že hlavní tajemník premiéra Martin Reynolds zaslal 20. května 2020 e-mail více než 100 zaměstnancům z premiérova sídla v Downing Street číslo deset. V uniklé korespondenci je žádal, aby si na večírek přinesli alkohol a využili krásného počasí.

„Přineste si vlastní alkohol,“ vyzýval tajemník

„Po tomto neuvěřitelně rušném období by bylo příjemné využít krásného počasí a dát si dnes večer na zahradě čísla deset nějaký společenský drink. Prosím, připojte se k nám od 18 hodin a přineste si vlastní alkohol!“ uvedl Reynolds v e-mailu.

Johnsonova kancelář se k obsahu zprávy odmítla vyjádřit.

Vysoce postavená vládní úřednice Sue Grayová v současné době vyšetřuje nejméně pět údajných večírků, které se v loňském roce během uzávěr konaly ve vládních budovách. Mediální zprávy o večírcích premiéra a jeho spolupracovníků v době přísných uzávěr rozhněvaly řadů voličů a zpochybnily také autoritu Johnsona i uvnitř jeho vlastní Konzervativní strany.

Video  „Máme jen týden!“ Smejkal kvůli omikronu vyzývá k rychlému očkování a u klubů se hrozil  - Pavlína Horáková, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud