Úterý 7. prosince 2021
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Oblačno 0°C

Drsná slova ředitele nemocnice ve Slaném: Kvůli neočkovaným pacientům musí rušit operace

Autor: rix - 
25. listopadu 2021
16:53

Nemocnice ve Slaném kvůli koronaviru zastavuje operace. Za situaci jsou podle ředitele odpovědní neočkovaní pacienti, jimiž se plní většina lůžek. Podle šéfa nemocnice je politováníhodné, kam až situace kvůli odpůrcům očkování zašla. 

V nemocnici ve Slaném je momentálně hospitalizováno 24 pacientů s koronavirem. Pět těžce nemocných lidí leží na ARO. Několik nakažených už bohužel zemřelo. „Bylo nutné částečně přerušit operativu neakutních případů,“ uvedl ředitel nemocnice Štěpán Votoček znepokojující zprávu s ohledem na to, že se neúprosně zaplňují covidová oddělení. 

Šéf nemocnice ve statusu na facebooku spílá neočkovaným pacientům. „Je politováníhodné, že vinou neočkovaných, kteří tvoří drtivou většinu všech vážných případů, budou trpět ti, kteří si svou nemoc nezavinili a na operaci budou opět, často v bolestech čekat,“ poukázal na smutnou skutečnost. Dále zmiňoval vyčerpané zdravotní sestry a tvrdě kritizoval názory z řad neodborníků. 

„Je politováníhodné, že se mezi mediálně známými lékaři a dalšími ,odborníky', kteří covid viděli maximálně v televizi, najdou tací, kteří přiživují svou popularitu podporováním protiočkovací nálady části společnosti ochotné jim naslouchat,“ sdělil. Nit suchou nenechal ani na současné politické situaci. Podle něj je stěží pochopitelné, kam až situace dospěla. „Od budoucí vlády jsme zatím neslyšeli nic, co by se alespoň vzdáleně podobalo návrhu účinného řešení,“ dodal.

Epidemie koronaviru v Česku s mutací delta zesiluje. Za úterý přibylo 25 864 nakažených, což je vůbec nejvyšší přírůstek od počátku pandemie v tuzemsku. A Moravskoslezský kraj bude žádat hygieniky o omezení hromadných akcí. Za úterý eviduje rekordní přírůstek 3056 pozitivně testovaných. K podobnému kroku už přistoupili ve Zlínském kraji, ve hře je i na jižní Moravě.

MUDr_Chocholousek ( 26. listopadu 2021 12:44 )

Já vám předepíšu něco silnějšího.

diskutujici ( 26. listopadu 2021 12:22 )

Bych to řekl jinak - kvůli nakaženým.

mirelay ( 26. listopadu 2021 11:39 )

Přesně a to je lékař

mirelay ( 26. listopadu 2021 11:38 )

Samozřejmě, že kecá

mirelay ( 26. listopadu 2021 11:36 )

Inteligentní člověk ví, že Bůh nikomu nepomůže. Nikdy jsem o pomoc nekňučely jezidede49, pracuju ve zdravotnictví celou dobu, kdy začal tenhle cirkus.
Lůžka se plní, protože díky nedostatku personálu byla regulována.
Momentálně v hodně nemocnicích pracují neočkovaný sestry, protože jejich očkovaný kolegyně jsou doma s coronou.
Moje zkušenost!

Zobrazit celou diskusi
Další videa