Pondělí 29. listopadu 2021
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Omezte hromadné akce, volá i Moravskoslezský kraj: Mají tu rekordní nárůst nemocných

Aktualizováno -
24. listopadu 2021
13:08
Autor: ČTK, rum - 
24. listopadu 2021
12:15

Moravskoslezský kraj bude kvůli stále se zhoršující epidemické situaci žádat krajské hygieniky o omezení hromadných akcí. Za úterý totiž eviduje rekordní přírůstek 3056 nově pozitivně testovaných na covid-19.

Chce tak jít cestou Zlínského kraje, který omezení společenského života na minimálně 14 dní už avizoval. Právě na Moravě je totiž situace z hlediska nákazy nejhorší.

„Roste sice počet očkovaných, ale jen velmi pomalu. Na základě úterního jednání hejtmanů s vládou i my požádáme krajskou hygienickou stanici o omezení hromadných akcí,“ uvedl na sociálních sítích hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Lepší než lockdown

„Jde nám o jediné. Zpomalit šíření nákazy, předejít kolapsu zdravotnictví a zabránit lockdownu. Nikdo si nepřejeme, aby se musely děti vrátit k distanční výuce, aby byly uzavřeny obchody i služby a lidé nemohli vycestovat za město,“ uvedl hejtman a dodal:

„Dočasné omezení společenských akcí je v této optice mnohem menší zlo. Proto jsem v dopise krajskou hygienu vyzval, aby přijala mimořádná opatření na území našeho regionu, je to v tuto chvíli právě jejich kompetence. Například omezení kapacity společenských akcí minimálně na polovinu by mohlo být efektivní.“

Ze zveřejněných dat je zřejmé, že nejvyšší přírůstky byly v úterý na Karvinsku a Ostravsku, nejlépe je na tom Bruntálsko. Omezení aktivit například při vánočních trzích už avizovala i řada měst, včetně Ostravy.

VIDEO: Takhle funguje vakcína v našem těle.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa