Středa 8. prosince 2021
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno -1°C

Nechcete se očkovat? Pojďte k nám: Guvernér láká policisty na práci bez povinné injekce

Autor: ČTK - 
25. října 2021
19:08

Republikánský guvernér státu Florida Ron DeSantis nabízí nástupní bonus ve výši 5000 dolarů (111 000 korun) policistům z jiných amerických států, kterým hrozí vyhazov kvůli tomu, že se nechtějí nechat naočkovat proti covidu-19. DeSantis, který je hlasitým odpůrcem povinného očkování, to v neděli prohlásil za dobrý způsob, jak doplnit personální mezery ve floridských policejních sborech.

„Pokud s vámi nezachází dobře, budeme tady s vámi jednat lépe,“ řekl DeSantis v rozhovoru se stanicí Fox News. „Můžete nám pomoci uspokojit důležité potřeby a my vám to náležitě vynahradíme,“ dodal guvernér.

Vedení některých amerických států či měst přikázalo v posledních měsících svým zaměstnancům povinné očkování proti covidu-19, což se na mnoha místech týká i policistů. V Chicagu, New Yorku či Massachusetts se však tisíce příslušníků proti příkazům bouří a na tamní politiky podávají žaloby. Řada jich rovněž raději než očkování volí odchod z práce.

DeSantis se dlouhodobě ostře staví proti povinnému očkování a od začátku pandemie odmítal rovněž například zavádění povinného nošení roušek. Školským okrskům na Floridě zakázal přikazovat zakrývání obličeje místním žákům či učitelům. Minulý týden také svolal zvláštní schůzi státního legislativního sboru, jejímž cílem je přijmout zákon, který zablokuje požadavky na vakcinaci vydané federální vládou.

„Nikdo by neměl přijít o svou práci na základě těchto injekcí,“ řekl v neděli guvernér třetího nejlidnatějšího státu USA.

Podle nevládních organizací byl koronavirus v roce 2020 nejčastější příčinou úmrtí u amerických policistů. V souvislosti s covidem-19 loni zemřelo 182 příslušníků pořádkových sil, téměř dvakrát tolik, kolik jich přišlo o život při přestřelkách a dopravních nehodách dohromady. Letos po nákaze zemřelo zatím 133 policistů.

DeSantis se podle některých pozorovatelů staví proti povinné vakcinaci také ve snaze vymezit se proti demokratickému prezidentovi Joeu Bidenovi. Ten přikázal očkování všem federálním zaměstnancům a vyzval soukromé podniky, aby imunizaci požadovaly po svých zaměstnancích.

Proti Bidenovi se v tomto směru staví také republikánský guvernér Texasu Gregg Abbott, který před 14 dny svým příkazem zakázal komukoliv požadovat povinné očkování, a to i soukromým firmám.

Hana Mareckova ( 26. října 2021 02:01 )

Ceho se bojite? ....jste prece chraneni. Alespon vam to slibovali.

Lekce z Ameriky. Poucte se od Amiske komunity z Pennsylvanie.

Napit se z jednoho poharu ... a je to vyresene. Dont fear it, face it.

http­s://y­outu­.be/O1­DgWY­dukZU

hackoff ( 25. října 2021 21:26 )

a co vylhani a zaujati "novinari" nenapisi, ze v soucasne dobe ma Florida jedny z nejlepsich cisel ze statu USA co se tyce nakazenych a hospitalizovanch na 1 obyvatele. zajimae. ale psssst, to je tajny, to se nesmi nikde rikat, to by pak totiz lidi mohli zjistit ze vsechny ty zakazy jsou uplne k nicemu

Zobrazit celou diskusi
Další videa