Úterý 19. října 2021
Svátek slaví Michaela, zítra Vendelín
Oblačno 14°C

Vojtěch chystá nové rozvolnění: Změnit se mají opatření ve školách. Jak?

Autor: ČTK - 
25. září 2021
13:12

Vláda má v pondělí projednat další rozvolnění opatření, která přijala kvůli šíření covidu-19. Týkat by se měla zejména žáků a studentů, kteří by se nejspíš nově nemuseli kvůli školám v přírodě, návštěvě zoo, zájmových kroužků či divadla prokazovat bezinfekčností, pokud budou z jedné třídy nebo z neměnného kolektivu. Uvedl to v sobotu server Seznam Zprávy. Podle něj to vyplývá z návrhu mimořádného nařízení, který má k dispozici.

Podle webu dokument ve čtvrtek projednala Legislativní rada vlády. Do pondělí se v něm sice ještě může něco změnit, změny ale mají být jen formální. Ministr Adam Vojtěch (za ANO) nicméně nechtěl věc zatím komentovat.

Web s odkazem na získaný dokument uvádí, že ministerstvo v něm navrhované změny odůvodnilo relativně stabilizovaným vývojem epidemie a výsledky ukončeného testování ve školách. S ohledem na to upravilo okolnosti, za jakých nebudou muset děti a studenti z jedné třídy a jejich doprovod předkládat doklad o negativním testu na covid-19, o prodělání koronaviru před nejvýše 180 dny nebo o očkování.

Toto osvědčení o bezinfekčnosti tak nejspíše nebude nutné na kroužky a další volnočasové aktivity pro skupiny nad 20 dětí, „pokud jde o pravidelné aktivity v neměnném kolektivu“.

Děti a studenti z jedné třídy se také nebudou muset testovat či prokazovat očkováním, když budou při škole v přírodě ubytováni společně v hotelu nebo jiném rekreačním zařízení. Stejné podmínky mají pro ně platit i při návštěvách zoologických nebo botanických zahrad, galerií, zámků, veletrhů, koncertů, divadel, sportovních utkání, slavností nebo třeba poutí, doplnil Seznam Zprávy.

Video CELÝ ZÁZNAM: Další zavírání škol? A co očkování dětí? Školská debata Blesku - Blesk TV a Mall TV

padouch236 ( 26. září 2021 14:06 )

Komedianti....

Anifra ( 25. září 2021 19:33 )

Je to tak!

Anifra ( 25. září 2021 19:33 )

Kšeftují s vakcínami.

Anifra ( 25. září 2021 19:32 )

Je to tak! http­s://ww­w.sez­namzpr­avy.cz­/cla­nek/ba­bis-se-zmenil-dnes-na-me-pusobi-dojmem-nacka-rika-zlatuska-1751­78#dop­_ab_va­rian­t=0&do­p_sou­rce_zo­ne_na­me=zpr­avy.sz­nhp.bo­x&dop_­req_id­=YlSps­ofJ6T5-2021­092517­28&dop­_id=17­5178&s­ource­=hp&se­q_no=2­&utm_c­ampa­ign=&­utm_m­edium=z-boxi­ku&ut­m_sou­rce=ww­w.sez­nam.cz

kamia ( 25. září 2021 18:07 )

Další koniny místo aby koukal aby vše fungovalo tak rozvolňuje.Nechapu to vůbec.V Německu děti musí nosit od srpna respirátory ve třídách a je jedno zda je to první či druhý stupeň nebo Gymnázium bez rozdílu všichni tudíž i očkování protože ti pomohou být též přenašeči covidu.a tady jde vše do bludů .

Zobrazit celou diskusi
Další videa