Pondělí 25. října 2021
Svátek slaví Beáta, zítra Erik
Jasno 11°C

Pozor! Změna pravidel pro cestu do Chorvatska a zpět! Pro Čechy zpřísní Slovinsko tranzit později

Aktualizováno -
22. srpna 2021
09:59
Autor: ČTK - 
22. srpna 2021
06:17

Chystáte se ještě na dovolenou na Jadran, případně se budete třeba z Chorvatska teprve vracet? Tak zpozornějte. Dosud hladký průběh Slovinskem bez kontrol už od nedělní půlnoci nebude platit, avšak čeští turisté budou moci ještě týden přejíždět přes Slovinsko bez potvrzení bezinfekčnosti. České ministerstvo zahraničí se slovinskou stranou vyjednalo prodloužení výjimky pro tranzit o týden - do neděle 29. srpna.

Ve Slovinsku bude ještě do dnešní nedělní půlnoci naposledy platit výjimka, podle níž mohou tranzitující osoby vstupovat do země bez omezení. Od půlnoci už bude třeba se prokázat potvrzením o bezinfekčnosti, tedy o očkování, negativním testu nebo čerstvě prodělané nemoci.

Dnes (v neděli 22. 8.) mohou osoby, které Slovinskem pouze projíždějí a v zemi nemají bydliště, hranice překračovat bez zvláštních podmínek, pokud se v zemi nezdrží déle než 12 hodin. Typicky to platí při cestách do Chorvatska a zpět.

Původně měla výjimka pro tranzit kratší než 12 hodin skončit pro všechny, tedy i pro české turisty, dnes o půlnoci. Od pondělka se počítalo s nutností potvrdit při vstupu do Slovinska bezinfekčnost, od českých turistů však bude potvrzení o bezinfekčnosti vyžadováno až po neděli 29. srpna.

Video Dovolená v Chorvatsku 2021 covidu navzdory: Plavba kolem ostrova Rab - Blesk - Jaroslav Šimáček, hudebnibanka.cz / Mushrush, Dietrich, Kersting - Croatian vacation

Výjimky z prokazování bezinfekčnosti budou nadále platit pro přepravu zboží, děti do 15 let s doprovodem, pendlery či majitele pozemků v příhraničí.

Lublaň tak reaguje na zhoršení epidemiologické situace poté, co se vinou varianty delta začal zvyšovat počet nakažených covidem-19, napsala agentura DPA.

Vláda také rozhodla, že pracovníci v určitých odvětvích, kteří nejsou očkovaní, se budou muset povinně častěji testovat. Každých 48 hodin rychlotestem a každých 72 hodin PCR testem. Zatím stačilo nechat se otestovat jen jednou týdně. Opatření se dotkne zaměstnanců v pohostinství, hotelech, pečovatelských službách, ve zdravotnictví a také taxikářů.

rodrigos ( 22. srpna 2021 11:02 )

Pořád jedni a titéž potí­žisté­.Neoč­kova­ní. Turisté II. kategorie. Šanci očkovat bez registrace měl každý. Klasičtí odpírači pořád prudí. Přenášejí bacila vykřikují dokola prudí. Nic není jen tak. Odmítáš? Nic se neděje. Seď doma na zadku nebo si napusť vanu.Nikomu se nechce do kolektivní izolace.Pokud to funguje v celé EU není důvod dělat vyjímky. Nikde.

Zobrazit celou diskusi
Další videa