Pondělí 26. července 2021
Svátek slaví Anna, zítra Věroslav
Oblačno, bouřka 27°C

Do hal od 1. července až 2000 diváků, venku i 5000, slíbil Babiš. Jaké to má podmínky?

Autor: ČTK - 
13. června 2021
19:45

Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000 uvnitř za určitých opatření. V nedělním videu na sociálních sítích to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Rada vlády pro zdravotní rizika a kabinet podle něj bude také v pondělí řešit nošení roušek ve školách.

Aktuálně od úterý 8. června platí, že na kulturních akcích může být 1000 lidí uvnitř a 2000 venku. Podmínky testování se v kultuře sjednotily s restauracemi a na kulturních akcích je možné konzumovat občerstvení formou bufetu nebo bufetu s obsluhou s výjimkou konzumace v hledišti. Stále platí, že je možné naplnit jen polovinu hlediště venku i uvnitř.

Od pondělí 14. června ale bude kapacita venku už bez omezení, pro vnitřní sály stále budou moci pořadatelé využít jen polovinu kapacity. Uvnitř budou moci i nadále být jen usazení diváci, venku bude možné prodávat i lístky na stání s tím, že na každého diváka musí vyjít čtyři metry čtvereční. Stále bude pro návštěvníky platit nutnost mít zakryté dýchací cesty.

Co se týče roušek ve školách žáci a učitelé je při výuce aktuálně nemusí nosit ve většině krajů, výjimkou jsou Jihočeský, Zlínský a Liberecký kraj. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes v Ústí nad Labem uvedl, že povinnost bude zřejmě zrušena i ve zbývajících oblastech. Povinnost mít zakrytý nos a ústa zůstala pro přestávky a společné prostory škol.

Video Fiasko, nebo hladký start? „Covid pasy máme ozkoušené,“ hlásí Dzurilla a odmítá diskriminaci - Markéta Volfová, Lukáš Červený

stemik ( 13. června 2021 23:20 )

ja věřim,že PIRATI pozvou migranty/jejich kolegove v EU to maji za hlavni cil/a Adamova přida duchodcum 40kč/ jako Kalousek/

zirioges ( 13. června 2021 20:02 )

Babišovci vám slíbí i modré z nebe, jen aby dostali váš hlas
Věřit, či nevěřit předvolebním trikům?

Zobrazit celou diskusi
Další videa