Pátek 18. června 2021
Svátek slaví Milan, zítra Leoš
Jasno 32°C

Party jako před koronou. V Liverpoolu si užívalo koncert 5000 lidí bez roušek a rozestupů

Autor: ČTK, kal - 
3. května 2021
06:55

V anglickém Liverpoolu proběhl v neděli živý koncert skupiny Blossoms a dalších účinkujících, jehož se účastnilo na 5000 diváků bez nutnosti nosit roušku a dodržovat rozestupy. Spolu se dvěma klubovými nocemi s účastí několika tisíc fanoušků taneční hudby jde o součást pilotního projektu, kterým chce britská vláda otestovat bezpečnost velkých akcí.

Všichni diváci museli před vpuštěním na místo koncertu v parku Sefton vyplnit zdravotní dotazník a prokázat se negativním testem na covid-19. Teprve uvnitř areálu přestala platit povinnost mít na sobě roušku a dodržovat rozestupy. Domů si návštěvníci odnesou dvě sady PCR testů, které mají aplikovat s odstupem několika dnů. Vědci budou mimo jiné zkoumat, nakolik k přenosu koronaviru přispívá kvalita vzduchu, interakce, pohyb v davu a konzumace alkoholu.

Natěšená mládež, předražený cider a špinavé chemické záchody

Podle deníku The Guardian jde o největší živý koncert od začátku pandemie. „Normalitu“ tu připomíná předražený cider, zašpiněné chemické toalety i natěšená omladina, která patrně stále nemůže uvěřit štěstí, že je pryč z domu ve velké skupině a nemusí dodržovat policejní „pravidlo šesti lidí“.

Video Zaorálek se navezl do diváků na fotbale. A vnitřky divadel do konce června neotevřou, hlesl 1/47 - Pavlína Horáková, Lukáš Červený

„Jsme nadšení!“ řekl student chemie Tom Plummer (19), oblečený do havajské košile. „S radostí na sobě nechám (britského premiéra) Borise (Johnsona) dělat pokusy,“ dodal. Většina z účastníků koncertu jsou studenti místní univerzity.

Radost mají i účinkující. „Je to jako Vánoce,“ řekl stanici BBC kytarista kapely Blossoms Josh Dewhurst. Formace naposledy vystupovala 15. března 2020, tedy osm dní předtím, než vláda vyhlásila první koronavirový lockdown. Jejich účetní spočítal, že po 18 měsících nucené nečinnosti by si museli najít jinou práci. Přesto celou dobu doufali, že budou schopni uskutečnit plánované turné k novému albu Foolish Loving Spaces.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa