Sobota 23. října 2021
Svátek slaví Teodor, zítra Nina
Polojasno 11°C

Lékař odmítal očkování, propagoval i léčbu ivermektinem. Covidem se nakazil a zemřel

Autor: Darina Jíchová - 
1. května 2021
21:16

Keňský katolický lékař Stephen Karanja proslul jako odpůrce očkování proti covidu-19, tvrdil, že vakcíny jsou naprosto zbytečné, věřil, že koronavirus vyléčí inhalace a z léků hydroxychlorochin a ivermektin. Keňan se bohužel sám nakazil a po týdnech boje s nemocí jí podlehl, informovala stanice BBC.

Karanja byl předsedou Asociace keňských katolických lékařů, kvůli vakcíně se dostal do sporu s katolickou církví i Světovou zdravotnickou organizací (WHO). „Vakcíny distribuované v Keni jsou prověřené nejen naší organizací, ale také nespočtem regulátorů,“ bránila WHO bezpečnost vakcín, kterou Karanja napadal.

Ruce pryč od něj dali místní katoličtí biskupové, podle kterých jsou vakcíny „legální a eticky přijatelné“. Keňa díky programu COVAX obdržela přes milion vakcín. V současnosti se denní přírůstky nových případů pohybují v průměru kolem 593. Od počátku pandemie země zaznamenala 160 tisíc nakažených a přes 2700 mrtvých.

Karanja prosazoval alternativní léčbu

Karanja, který působil jako gynekolog a porodník, se svým názorem ohledně vakcín netajil a vystoupil s ním během několika zdravotnických fór, prosazoval alternativní léčbu covidu-19 založenou na inhalaci a koktejlu léků včetně hydroxychlorochinu a ivermectinu. Nebyla to jenom vakcína proti koronaviru, proti níž vystupoval, Karanja byl proti očkování všeobecně. Protestoval i třeba proti očkování proti rakovině děložního čípku.

Video TK ministra zdravotnictví Petra Arenbergera a hlavní hygieničky ČR Pavly Svrčinové - abl

yosan ( 18. června 2021 19:47 )

Hej Volný, pojď reagovat!

slafa ( 1. května 2021 21:51 )

Kecy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa