Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 21°C

Bez virů a bakterií: Dětská hřiště v části Plzně ošetří speciálním nátěrem

Autor: rv - 
23. března 2021
15:48

Čistění a desinfekce se dočkají dětská hřiště ve čtvrtém plzeňském obvodu. Ošetřena budou i speciální ochranou proti virům a bakteriím, která vydrží na povrchu 120 dnů. Kde bude hotovo, poznají lidé podle samolepky.

Dětská hřiště jsou jedny z mála míst, kde si drobotina může zpestřit den. „S městem jsme se proto dohodli, že je i přes zpřísněná opatření necháme otevřená. Nezaznamenali jsme, že by na hřištích docházelo k porušování vládních nařízení,“ řekla místostarostka čtvrtého plzeňského obvodu Lenka Kočová.

Všechny herní prvky se nejprve vyčistí suchou párou. Poté dostanou dvousložkovou nanopolymerovou antivirovou a antibakteriální ochranu. Ta vydrží až 120 dnů. Po celou dobu je voděodolná  a otěruvzdorná, má atesty Státního zdravotního ústavu ČR na antibakteriální a antivirovou účinnost a potravinářský atest dle unijních norem.  

Celkem bude takto vyčištěno a vydezinfikováno 35 dětských hřišť po celém území našeho obvodu. Lidé je poznají díky samolepce s nápisem vydezinfikováno. Mezi první patří například dětské hřiště v parku V Homolkách,“ uvedl starosta Tomáš Soukup.

Zároveň s dezinfekcí dětských hřišť probíhá i dezinfekce mobiliáře. Tu provádí dobrovolní hasiči jak z Doubravky, tak i z Červeného Hrádku, Bukovce či Újezdu.

 

 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa