Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení 0°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Home office „vypekl“ moderátory i politiky: Stacha rušil kocour, Petříček zaháněl sekretářku

 • Autor: Jakub Veinlich,sova - 
  20. 3. 2021
  13:00

  Pandemie koronaviru odhalila soukromí i návyky politiků a moderátorů. Dřív to bylo v redakcích krajní řešení, dnes jsou zejména v televizích rádi, když se s respondentem spojí alespoň přes internet. V domácnostech některých moderátorů dokonce vznikla i improvizovaná domácí studia. A tak diváci mohou vidět například to, co kdo čte, jak pozorný je jejich kocour, jaké koření se kde používá, případně jaké má kdo vybavení kuchyně. Asi největší „trapas“ si přímo při rozhovoru ale užil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

 • 1.Stachův Pan Rozárka

  Nejvíce vytěžovaným televizním novinářem z domácího studia je během pandemie koronaviru určitě Daniel Stach z České televize. Během téměř roku vystřídal několik volnočasových košil, ukázal se v kuchyni s obrazy nebo kořenkami. Pochlubil se ale také knihami vyskládanými na komodě. Mezi nimi nechyběl Atlas anatomie těla, Dílo Williama Shakespeara nebo kniha Malý Princ.

  I s princem přitom Stach během svých rozhovorů pro Českou televizi točil. V roce 2017 vyzpovídal nejmladšího syna královny Alžběty II. a prince Philipa - Jeho královskou Výsost, prince Edwarda, hraběte z Wessexu.

  Daniel Stach je známý svým rozhledem a během pandemie také překládá výroky ministrů a řady epidemiologů do „lidštiny.“ Na webu také vydrží živě hodiny nepřetržitě odpovídat na dotazy diváků.

  „Překřtěný“ kocour ve vysílání

  Takové odpoledne si udělal i předminulý pátek. Nerozhodil ho ani Pan Rozárka. Kocour, který mu vlezl hned několikrát před kameru, několikrát se protáhl nebo si oblízal tlapky.

  Pan Rozárka je podle Stacha nalezenec, kterého mají doma díky neteři jeho přítelkyně. Původně ho dostali jako kočku, což prý potvrdil i veterinář. Ale moderátorovi Hyde Parku Civilizace se to jednoho dne prý nezdálo, a proto Rozárku naložil a odvezl na veterinu. Tam mu řekli, že je to jasný Pan Rozárka. A tak mu jméno Rozárka zůstalo.

  Moderátor České televize Daniel Stach vysílá během koronavirové pandemie často z domácího studia. Někdy z kuchyně s kořenkami, jindy s knihami v zádech a také kocourem Panem Rozárkou. Moderátor České televize Daniel Stach vysílá během koronavirové pandemie často z domácího studia. Někdy z kuchyně s kořenkami, jindy s knihami v zádech a také kocourem Panem Rozárkou. | Reprofoto ČT

 • 2.Kubal s „rakví“, Železný s vlaječkou

  Z domácího prostředí ale vysílají v České televizi v poslední době i ostatní moderátoři. Podle zjištění Blesk Zpráv totiž musel být tým redakce zpravodajství rozdělen tak, aby se jednotliví moderátoři kvůli šíření covidu nepotkávali. Nastaly tak situace, kdy z domácího prostředí vysílal nejdříve Jakub Železný, ale po něm i další z moderátorů hlavní zpravodajské relace a Událostí, komentářů Michal Kubal.

  Zatímco Železný vysílá z pohovky a obýváku, který decentně zdobí stojánek se státní vlaječkou, Michal Kubal rozbalil domácí studio, podle toho, co je vidět v televizi, v nějakém starším stavení.

  Moderátor Jakub Železný v domácím studiu: Karanténa v ČT Moderátor Jakub Železný v domácím studiu: Karanténa v ČT | Reprofoto ČT

  „Ty náhledy do soukromí moderátorů mě baví. Třeba Michal Kubal má doma rakev,“ komentoval Kubalovu domácnost na twitteru jeden z uživatelů.

  „Ne ne, je to pec...“ uvedl pak na pravou míru moderátor.

 • 3.Augustová s malbou

  Z obývacího pokoje na Liberecku vysílala během epidemie také další z moderátorek média veřejné služby, a to Marcela Augustová. Ta záběr do svého domovského prostředí doplnila vkusným výtvarným dílem na zdi - jde o reprodukci druhého obrazu z triptychu španělského moderního autora Joana Miró. Abstraktní malbu s názvem Bleu II Augustová barevně doplnila červenými brýlovými obroučkami a topem s modrými pruhy.

  Moderátorka Marcela Augustová v domácím studiu: Karanténa v ČT Moderátorka Marcela Augustová v domácím studiu: Karanténa v ČT | Reprofoto ČT

 • 4.Moravec s knihami

  A v září loňského roku si vysílání z karantény zažil také moderátor Václav Moravec. Ten se během svých „otázek z domova“ na obrazovkách diváků objevil v souladu se svou imagí vysokoškolského pedagoga před knihovnou s výraznou převahou odborné literatury. Vždyť i on sám je autorem dvou monografií pojednávajících o novinářské profesi a médiích.

  Moderátor Václav Moravec v domácím studiu: Karanténa v ČT Moderátor Václav Moravec v domácím studiu: Karanténa v ČT | Reprofoto ČT

 • 5.Petříček vyháněl sekretářku s jídlem

  Během pandemie se televize ve větší míře omezila na rozhovory především po internetu. Do pracoven nebo obýváků tak mohou diváci nakouknout tedy i politikům.

  Rozhovory přes skype využívá například i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Vysílal tak, když byl v karanténě, a vysílá tak i tehdy, když je v práci na ministerstvu. Ze své pracovny v Černínském paláci se připojil nedávno také k rozhovoru pro CNN Prima News. Bylo těsně před polednem.

  Petříček odpovídal zrovna na dotaz týkající se nového postu velvyslance ve Finsku pro Adama Vojtěcha (ANO).

  Ministrovi zahraničí Tomáši Petříčkovi vlezla do kanceláře během rozhovoru sekretářka s obědem. Ministrovi zahraničí Tomáši Petříčkovi vlezla do kanceláře během rozhovoru sekretářka s obědem. | Reprofoto CNN Prima News

  Vtom se otevřely dveře, ve kterých se najednou objevila Petříčkova sekretářka, jež v rukou nesla tác plný jídla, patrně oběd. Když ji Petříček zahlédl, otočil se od kamery a v přímém přenosu ji začal vyhánět z kanceláře. Další úsměvná chvilka přišla ve chvíli, kdy Prima pustila krátký předěl pořadu a Petříček si začal upravovat účes.

 • 6.Inkognito Hamáček

  Rozhovory přes skype nejsou ničím neobvyklým ani v případě vicepremiéra, ministra vnitra a šéfa Ústředního krizového štábu. Jako chráněná osoba musí být co nejvíce opatrný, aby nedal příliš vědět, kde se zrovna nachází, případně kde bydlí. A tak to vypadá také při rozhovorech s novináři. Jan Hamáček (ČSSD) se ukáže na obrazovce počítače či televize nejčastěji v neutrálním prostředí u okna nebo bílé zdi. Část lidí přitom ví, kde vicepremiér bydlí, nedávno totiž protestovali přímo před jeho domem.

  Vicepremiér a ministr vnitra (ČSSD) Jan Hamáček se snaží vždy dokonale skrýt to, odkud mluví s novináři. Vicepremiér a ministr vnitra (ČSSD) Jan Hamáček se snaží vždy dokonale skrýt to, odkud mluví s novináři. | Reprofoto ČT/Reprofoto CNN Prima NEWS

 • 7.Skopečkův „Idiot“

  Oblíbenými kouty pro rozhovory jsou u politiků i jejich domácí pracovny. Nejlépe v pozadí z knihami. Ty prý totiž svědčí o intelektu. Pozadím pro rozhovory používají politici své knihovny, některé aplikace už však umějí knihovny nastavit jako pozadí.

  Některé tituly za zády politiků jsou mnohdy minimálně úsměvné - tedy alespoň jejich názvem. Například ekonomický expert ODS Jan Skopeček měl v zádech knihu Idiot od Fjodora Michajloviče Dostojevského. V knihovně Skopečkovi nechyběla ani svatební fotografie s jeho ženou.

  Poslanec Jan Skopeček (ODS) měl za sebou v knihovně knihu Idiot. Později ji raději přemístil. Poslanec Jan Skopeček (ODS) měl za sebou v knihovně knihu Idiot. Později ji raději přemístil. | Blesk Zprávy

 • 8.Topolánkův optický klam

  Nekonečnou knihovnou se pochlubil v rozhovoru pro CNN Prima News také bývalý český premiér Mirek Topolánek. Efektu rozlehlé knihovny ovšem dosáhl lehkým trikem. Odráží se mu totiž v zrcadle, před kterým někdejší prezidentský kandidát seděl.

  Bývalý premiér Mirek Topolánek vytvořil při rozhovoru optický klam. Velkou knihovnu vytvořil za pomoci zrcadla. Bývalý premiér Mirek Topolánek vytvořil při rozhovoru optický klam. Velkou knihovnu vytvořil za pomoci zrcadla. | Reprofoto CNN Prima NEWS

 • 9.Gazdík si hrál s časopisem

  Z poslanecké kanceláře promluvil k divákům nedávno pro televizi i místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík. Na stole mu ležely brýle - dost možná ale nebyly jeho, protože v brýlích Gazdík na veřejnosti nikdy vidět nebyl.

  Zajímavostí při rozhovoru bylo, že Gazdík měl celou dobu na stole časopis s barevným lepítkem s poznámkami, se kterým si pohrával.

  Místopředseda STAN Petr Gazdík si během rozhovoru pohrával celou dobu s časopisem. Místopředseda STAN Petr Gazdík si během rozhovoru pohrával celou dobu s časopisem. | Reprofoto CNN Prima NEWS

 • 10.Adamová ve svitu noční lampy

  Své místo pro rozhovory si doma našla také předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. I ona sedí u knih. Dalo by se říct, že se proměnila také v profesionální osvětlovačku. Při komunikaci s novináři totiž nezapomíná rozsvítit ani červenou lampičku, aby byla správně vidět.

  Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) odpovídá novinářům často ze své domácí pracovny. Už se naučila pracovat i se světlem. Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) odpovídá novinářům často ze své domácí pracovny. Už se naučila pracovat i se světlem. | Reprofoto CNN Prima NEWS

  Video  Nenávistná kampaň! Babiš hájil youtubery Annu Šulcovou a Jakuba Gulaba za videa pro Úřad vlády.  - Youtube / Hnutí ANO
  Video se připravuje ...

jajanene ( 22. března 2021 14:51 )

Pan Stach je tak dobrý, že mu nic nemuže pokazit image. Ministr Petříček je pravý opak, takže každé vyrušení je jen vylepšení situace.

zdengregr ( 21. března 2021 19:32 )

Inženýr Stach je náhodou skutečná IQ elita zpravodajství. Jen by to chtělo trošku zpomalit slovotok.

xxxx678 ( 21. března 2021 15:03 )

Říká vám něco, Hyde Park Civilizace? Tak máte odpověď, například.

naidka ( 21. března 2021 08:08 )

Stacha neznám, na ČT se nedívám, ale kocourka má pěkného.

dynaty ( 20. března 2021 21:33 )

ta červená lampička u Adamové - není to nějaký, nebo něčeho symbol?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud