Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Hrozil ministrům smrtí kvůli opatřením. Muži (54) hrozí tři roky za mřížemi, je na svobodě

Autor: ČTK - 
9. března 2021
12:40

Policisté vypátrali muže, který údajně vyhrožoval členům vlády a dalším lidem smrtí kvůli řešení epidemie nemoci covid-19. Podezřelému čtyřiapadesátiletému muži, zadrženému v Ostravě, hrozí až tři roky vězení. Na policejním webu to dnes oznámila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Dopadený muž podle mluvčí odeslal na konci února do e-mailové schránky jedné ze státních organizací zprávu, ve které vyhrožoval usmrcením členům vlády, ale také třeba policistům, učitelům, doktorům a hasičům. „Výhrůžná zpráva souvisela s aktuálním řešením pandemické situace,“ doplnila.

Na vypátrání podezřelého se pak podíleli detektivové odboru extremismu a terorismu pražského policejního ředitelství a Národní centrály proti organizovanému zločinu i policisté z Moravskoslezského kraje. Muž byl obviněn z trestných činů vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Stíhán je na svobodě.

Policisté v Česku už řešili několik podobných případů. Nedávno byl například ze Španělska do Česka vydán člověk podezřelý z výhrůžek premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Premiér řekl televizi CNN Prima News, že se v lednu dozvěděl, že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu. Jeden muž zase v únoru vyhrožoval kvůli protiepidemickým opatřením likvidací členům vlády na sociální síti VKontaktě, což je ruská obdoba facebooku. Další muž podle policie členům vlády vyhrožoval kvůli opatřením koncem loňského roku na facebooku a jednomu z ministrů zasílal výhrůžné e-maily.

Video  Andrej Babiš na Primě: Ve Španělsku zatkli muže, který vyhrožoval, že zabije mou rodinu i mě  - CNN Prima News
Video se připravuje ...

gabreta ( 9. března 2021 19:59 )

čtyři­apade­sáti­leté­mu muži, hrozí až tři roky vězení? To znemená, že pokud ho odsoudí, dostane nejvejš podmínku na rok! Dneska vyhrožuje a zejtra střílí!!

e.lesanova ( 9. března 2021 15:30 )

Soudci by si hromadně měli ujasnit pravidla...pokud politik jako "řezník" Lang z Jesenice či Novotný vyhrožují masakrem, je to přestupek, namalování tykadel na plakát je trestný čin, žena rasistický výrok, podmínka atd. atd. Nelze se divit, že soudci u nás mají nálepku úplatných, neschopných Podle čeho soudí...podle počasí??

sorgedoktor ( 9. března 2021 13:06 )

Snad by nam CTK potazmo Blesk mohli poslat sdeleni, jaky k tomu mel ten dotycny duvod. Udajne byl chycen ve Svycarsku, tzedy zadny maly cesky clovek

sorgedoktor ( 9. března 2021 13:04 )

.....Poldle mne je to dost silne...V Americe zastrlili 4 presidenty, ale duvidy k tem poliitickYm vrazdam byly asi nekdew jinde..

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa