Úterý 20. duben 2021
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Oblačno, déšť 14°C

Nakupte samotesty, udeřili hejtmani na firmy. Bojí se zahlcení nemocničních center

4. března 2021
21:18

Rada asociace krajů chce, aby firmy neposílaly zaměstnance na testy do testovacích center, které by tím byly přetížené. Podniky by měly preferovat samotesty. ČTK to dnes po jednání asociace řekl její předseda a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).

„Není například možné, aby se stovky zaměstnanců nahrnuly do nemocnice na testy a po pár dnech by se to celé znovu opakovalo. Pro už tak zaneprázdněné nemocnice by to byla další velká zátěž,“ uvedl Kuba.

Povinné testování ve středu začalo v podnicích nad 250 zaměstnanců. Firmy ho musejí u všech pracovníků dokončit do 12. března. Společnosti s 50 až 249 zaměstnanci mají povinné testování zahájit v pátek a dokončit by ho měly 15. března.

V současné době není testování povinné pro lidi, kteří pracují z domova. Nevztahuje se ani na příspěvkové, veřejné či veřejnoprávní instituce, podle ministerstva průmyslu a obchodu se jim ale podobný postup jako například v průmyslových firmách doporučuje. Vláda by měla v pátek na mimořádném zasedání jednat o zavedení povinného testování pro státní zaměstnance, a to od 10. března.

Rada asociace krajů se dnes rovněž dohodla na tom, že při povolávání dalších lékařů či nelékařských zdravotnických pracovníků do nemocnic nebudou kraje postupovat společně. „Domluvili jsme se ale na tom, že každý se rozhodne podle momentálního stavu ve svém kraji,“ uvedl Kuba.

Video VIDEO: Vláda nařídila pracovní povinnost pro ambulantní lékaře ve vysílených nemocnicích - ĆTK

Covid_19 ( 4. března 2021 21:36 )

Nevztahuje se ani na příspěvkové, veřejné či veřejnoprávní instituce - aha, tedy nejkrutější jsme na občany, potom na firmy a stát se svými institucemi je zase jiné království... Povinné testování na covid-19 se týká těch zaměstnavatelů, kteří jsou podnikateli, tedy živnostníkem nebo firmou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa