Pondělí 27. března 2023
Svátek slaví Dita, zítra Soňa
Oblačno, déšť 12°C

Polsko čelí třetí vlně epidemie. Přes hranice jen s negativním testem, přitvrzení pocítí i Česko

Autor: ČTK - 
22. února 2021
10:47

Polsko tento týden oznámí nová pravidla, podle nichž bude při vjezdu do země požadován negativní výsledek testu na koronavirus. Podle agentury Reuters to v pondělí řekl televizní stanici TVN24 ministr zdravotnictví Adam Niedzielski. Podle něj v Polsku začala třetí vlna pandemie, která zřejmě bude kulminovat na přelomu března a dubna.

Nová pravidla budou podle ministra oznámena pravděpodobně koncem týdne. Kromě jiného rovněž uvedl, že osoby s negativním testem nebudou muset po příjezdu do Polska do karantény.

„Předpokládáme, že vrchol (třetí vlny) přijde na přelomu března a dubna. Čeká nás měsíc nepřetržitého růstu (počtu nově nakažených),“ řekl Niedzielski. Dodal, že podle předpovědí vrchol této vlny bude na úrovni deseti až dvanácti tisíc případů denně. Současně ale upozornil, že „předpovědi mají vždy varianty“, tudíž počty mohou být i vyšší. V poslední době se denní přírůstky nově infikovaných zvýšily nad 8000.

Vláda nevylučuje omezení na hranicích s Českem

Niedzielski už v sobotním rozhovoru poskytnutém Radiu Zet řekl, že vláda nevylučuje omezení na svých jižních hranicích s Českem a Slovenskem.

Polsko zavedlo kontroly na hranicích s Českem již v polovině loňského března a toto opatření zrušilo v červnu. Omezení pro přechod hranic z Česka do Polska byla zavedena opět v listopadu, kdy polské úřady začaly vyžadovat negativní koronavirový test. Bez něj byla lidem nařízena karanténa.

Polsko uvolnilo některá omezení a otevřelo sjezdovky i kina, hotely a divadla s omezenou kapacitou do padesáti procent. Úřady ale varovaly, že tato uvolnění bude možná nutné odvolat v závislosti na vývoji epidemické situace.

Video  Blatný: Situace v Česku se zhoršuje, chybí lůžka JIP. A hrozí uzavírky dalších okresů.  - Blesk Zprávy / ČTK
Video se připravuje ...

marmat ( 22. února 2021 13:30 )

My si nedáme pokoj- rejpeme, nechápeme a bojkotujeme....jako dosud Poláci !!!
Ta totalita udělala z "LIDO-DEMO" těžce zamindrákované lokality !!!
Nevíme tudíž nikdo jak zacházet se svobodou a demokracií !?

Matos7 ( 22. února 2021 13:01 )

A kolik nám navozili nasi lyžaři?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa