Úterý 20. duben 2021
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Oblačno, déšť 14°C

Realita v první linii: Lidé, neblbněte, bude lépe, povzbuzuje ředitel charity

Autor: Jiří Nováček - 
4. března 2021
05:30

Ředitel Charity v Uherském Brodě Petr Houšť (63) je v covidové době v jednom kole. Řídí 220 kolegů, kteří přinášejí tisícovkám lidí na moravském Slovácku na dvě desítky sociálních služeb, bez nichž by mnozí současnou dobu zřejmě nepřežili.

„Není třeba klesat na mysli a hroutit se. Berme a řešme situaci věcně. Nebuďme pesimisty a nezlobme se na kolegy, rodinu ani okolí,“ tvrdí v rozhovoru pro Blesk muž, který prý už dlouho nechodí do práce v saku.

Z pandemie se nehroutí, má prý povinnost držet v dobré kondici i náladě blízké a spolupracovníky. „Žádné psycho u nás doma nepanuje. Protože pocházím ze Znojemska, tak mám navíc velkou výhodu v pravidelném přísunu dobrého vína,“ usmívá se.

„Jsem pragmatik, řeším věci tak, jak přicházejí“

Jak vypadá váš běžný den, co se změnilo proti době před covidem?

Zaměstnáváme 220 pracovníků a provozujeme přes 20 služeb, tak primárně řešíme covid u našich klientů i u našich pracovníků, karantény, musím personálně zajistit bezproblémový chod služeb, nahradit chybějící lidi. K tomu jsou mraky papírování. A co se změnilo? Nemusím tak často chodit do práce v saku.

Jak se mění situace během 1., 2. a 3. vlny - jaký je vývoj, k lepšímu, horšímu?

Nejdříve nebyly ochranné pomůcky a dezinfekce. Pak nebyly k dispozici testy pro klienty a pracovníky, teď není dostatek vakcín, přetrvává chaos v opatřeních vlády, kdy se v tom někdy ztrácíme, musíme vykazovat spoustu hlášení.

Vidíte světlo na konci tunelu? V čem ho spatřujete?

Jsem pragmatik, ne prognostik, a proto řeším věci tak, jak přicházejí. Počítáme s tím, že covid

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Další videa