Neděle 7. březen 2021
Svátek slaví Tomáš, zítra Gabriela
Polojasno 5°C

Realita v první linii: Světlo ještě nevidím, ale naději neztrácím, vzkazuje operátorka záchranky Markéta

Autor: zde - 
23. února 2021
05:00

Je to již téměř rok, co se život v České republice změnil k nepoznání. Po světě se začal šířit virus a spolu s ním i strach. Pandemie onemocnění covid-19 téměř zastavila společenské dění, možnost cestování, ale i tak běžné věci, jako je chození do práce. Poslední zmíněná položka ale neplatí pro občany, kteří pracují v takzvané první linii. Nejsou to ale jen záchranáři či policisté, kteří každý den riskují své životy pro dobro ostatních. Neobešli bychom se ani bez prodavaček, řidičů MHD nebo pošťáků. V seriálu Blesku přinášíme rozhovory s těmi, jejichž profese je právě jednou z těch nejvíce dotčených.

Ve svém zaměstnání je každý den připravena řešit složité situace, v nichž minuty a mnohdy i sekundy rozhodují o lidském životě. Operátorka Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Markéta Bučková (38) ve složité době, která vznikla kvůli koronaviru covid-19, neztrácí optimismus a působí tak i na své okolí.

„Běžný den v práci se oproti dobám před covidem liší především tím, že máme neustále nasazené respirátory. Přestože je hlas mým pracovním nástrojem, chápu, že je potřeba se chránit,“ zdůrazňuje. Kromě obvyklých dotazů směrem k volajícím přidala v posledním roce i ten, zda u pacienta jsou

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Další videa